Książę Harry wracał z Balmoral z Polakiem! Oto jak zachowywał się wnuk Elżbiety II

Książę Harry przybył do rezydencji Balmoral, gdzie zmarła królowa Elżbieta, jako ostatni, a nazajutrz wyjechał stamtąd pierwszy. Dzięki turyście z Polski, który w piątek leciał tym samym samolotem, co syn króla Karola III, wiadomo, jak 38-latek zachowywał się podczas powrotnej podróży.

Informacje o pogarszającym się stanie zdrowia królowej zaniepokoiły członków rodziny królewskiej i zmobilizowały ich do zgromadzenia się w miejscu pobytu monarchini. Książę Harry wylądował w czwartek na lotnisku w szkockim Aberdeen oddalonym od zamku Balmoral o około 80 kilometrów już po śmierci Elżbiety II. Nie zdążył więc pożegnać babci. Pojawił się w królewskiej siedzibie sam, ponieważ Meghan Markle została w Londynie. Książę zanocował w rezydencji, ale nazajutrz już o świcie wyruszył w drogę powrotną. 

Królowa Elżbieta II Mateusz Damięcki Katarzyna ZielińskaGwiazdy żegnają królową Elżbietę II. Dla niektórych to był prawdziwy cios

Zobacz wideo Nietypowe zwyczaje i zasady związane z rodziną królewską

Książę Harry wracał ze Szkocji jednym samolotem z Polakiem

Jak czytamy w serwisie Plejada, jednym z pasażerów lecących tym samym samolotem, co książę Harry, był Polak, który po zakończeniu lotu zrelacjonował przebieg wspólnej podróży.

Zdjęcia księcia Harry'ego znajdziesz w galerii u góry artykułu

Lot upłynął bez komplikacji, a współpasażerowie domyślili się oczywiście, kto znajduje się razem z nimi na pokładzie maszyny. Według informatora Plejady, nikt spośród obecnych nie niepokoił pogrążonego w żałobie księcia, turyści wykazali się empatią i uszanowali jego prywatność.

Polski turysta siedział sześć rzędów za Harrym, widział więc, co się dzieje. Udało mu się nawet dyskretnie zrobić kilka zdjęć. Okazuje się, że wnuk królowej Elżbiety zachowywał się bardzo spokojnie, nie opuszczał miejsca, nie zamówił też niczego do jedzenia. Od czasu do czasu zerkał w ekran telefonu. Towarzyszyło mu dwóch ochroniarzy, jeden zajął miejsce obok księcia w klasie biznes, a drugi z tyłu, w ekonomicznej. 

Księżna Kate, królowa ElżbietaKsiężna Kate ukochała sobie klasykę, za to Anna wygodę. Podglądamy domy royalsów

Po zakończonej podróży cała trójka na znak stewardessy opuściła pokład jako pierwsza. 

Zdjęcia księcia Harry'ego znajdziesz w galerii u góry artykułu.

Więcej o: