Tutaj zmarła królowa Elżbieta II. Tak wyglądał jej "drugi dom"

Królowa Elżbieta II zmarła w zamku z Balmoral. Od najmłodszych lat tam jeździła. "Wydaje się, że to miejsce jest drugim domem królowej" - mówił dawny sekretarz prasowy królowej.

8 września 2022 roku królowa Elżbieta II zmarła w zamku w Balmoral. Jej bliscy zjawili się w miejscu, które Elżbieta II odwiedzała od lat. W ich towarzystwie monarchini odeszła po południu. To w Balmoral spędziła dużą część życia i jego ostatnie chwile życia.

Komunikat o śmierci królowej pojawił się na Twitterze rodziny królewskiej o godzinie 19:30.

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

Betty White, Dwayne Johnson, MadonnaTe gwiazdy mają na koncie wpisy do księgi rekordów Guinnessa. Nie które nawet kilka

Królowa Elżbieta II wypoczywała tu od lat. Zamek w Balmoral będzie już na zawsze z nią kojarzony

Nie da się ukryć, że królowa Elżbieta II od zawsze była tradycjonalistką. Miała rytuały oraz przyzwyczajenia, z których nigdy nie rezygnowała. Tak było m.in. z wakacjami w Szkocji, które były stałym punktem urlopowym w jej napiętym grafiku. Elżbieta II wyjeżdżała do zamku w Balmoral od najmłodszych lat. Kto by pomyślał, że to właśnie w tym miejscu królowa zaśnie na zawsze. 

APTOPIX Britain PoliticsAPTOPIX Britain Politics Fot. Jane Barlow / AP

Jak poinformował Dickie Arbiter, dawny sekretarz prasowy, to miejsce było azylem i "drugim domem" królowej Elżbiety II:

Wydaje się, że to miejsce jest drugim domem królowej. W lipcu opuszcza pałac i zaszywa się tam aż do początku października. Tam może uciec od wszystkiego i może cieszyć się dwoma miesiącami wakacji — stwierdził w jednym z wywiadów.

Zamek w Szkocji znajduje się ponad 800 km od Londynu. Letnia rezydencja Windsorów, to posiadłość o powierzchni 20 tysięcy hektarów. To tutaj od kilkudziesięciu lat królowa, ale i jej bliscy zbierali siły i wypoczywali. 

Gdzie jest zamek Balmoral? Przebywa w nim Elżbieta IIGdzie jest zamek Balmoral? Przebywa w nim Elżbieta II Fot. Aashish Rao Photography / Wikimedia.org

Zamek Balmoral w SzkocjiZamek Balmoral w Szkocji Andrew Milligan / AP / AP

Zamek w Balmoral został odkryty jeszcze przez królową Wiktorię. Wszystko za sprawą śmierci właściciela, który nie miał żony i dzieci. Jego najbliższa rodzina poszukiwała potencjalnych kupców i wtedy trafiła na rodzinę królewską. Królowa Wiktoria i książę Albert zdecydowali się kupić zamek Balmoral. Kiedy Wiktoria po raz pierwszy go zobaczyła, miała przypomnieć sobie rodzinny dom ukochanego męża.

Mała, ale ładna — tymi słowami miała skomentować szkocką posiadłość.

Dzięki królowej Wiktorii zamek w Balmoral od lat pozostawał w rodzinie królewskiej i stał się oczkiem w głowie Windsorów. 

Królowa Elżbieta II zmarła. Świat wstrzymał oddech

Śmierć królowej Elżbiety II dotknęła wiele osób na świecie. Była ona najdłużej panującą władczynią w historii Zjednoczonego Królestwa — rządziła przez 70 lat. O jej historii życia pisano książki i kręcono filmy. Podczas jej rządów władzę sprawowało 15 brytyjskich premierów, 14 prezydentów USA i siedmiu papieży. W Polsce była z wizytą w marcu 1996 roku. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz pod tym LINKIEM.

Więcej o: