Spytaliśmy Jacka Kurskiego, czy w TVP pojawią się pary jednopłciowe. Tak zareagował [PLOTEK EXCLUSIVE]

Jacek Kurski skrytykował udział pary jednopłciowej w "Tańcu z Gwiazdami". W TVP tego nie zobaczymy. Starał się tłumaczyć, dlaczego podjął taką decyzję.

Jacek Kurski zadomowił się w TVP w 2016 roku. Osoby, które przez lata były związane ze stacją, wielokrotnie wspominały, że za jego prezesury nie mogły otwarcie wspierać społeczności LGBT+, ponieważ władzom się to nie podobało. O nieprzyjemnościach, które spotykały część artystów, opowiedzieli ostatnio Michał Szpak i Margaret. Teraz w rozmowie z Plotkiem Jacek Kurski wyznał, czy mógłby zaprosić pary jednopłciowe na anteny Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski mówi "nie" parom jednopłciowym w TVP

Jacek Kurski został zapytany o możliwość pokazania par jednopłciowych w TVP. Okazuje się, że prezes mówi takiemu zabiegowi stanowcze nie. Twierdzi, że powodem są wartości chrześcijańskie, jakie stara się promować Telewizja Polska.

Nie, TVP nie byłoby na to gotowe. Mamy jednoznaczne stwierdzenie w Ustawie o radiofonii i telewizji, które mówi, że nadawca publiczny jest zobowiązany do przestrzegania wartości chrześcijańskich. Rodzina, małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety, nawet nie tylko w dekalogu, ale i konstytucji - skomentował Jacek Kurski

Zapisy ustawy o KRiTV, w tym te dotyczące promocji wartości chrześcijańskich, możesz sprawdzić pod tym linkiem.

Zobacz wideo Pary jednopłciowe w TVP? Jacek Kurski mówi stanowcze nie

Reporter Plotka, Cezary Wiśniewski, sprostował, że nie chodziło mu o promowanie osób, które pozostają w relacji nieheteronormatywnej, a jedynie o taneczną parę osób tej samej płci. Jakiś czas temu Polsat ogłosił, że w nadchodzącej edycji "Tańca z Gwiazdami" będziemy mogli zobaczyć Jacka Jelonka, który będzie uczył się pod okiem Michaela Danilczuka. Jacek Kurski nie wyobraża sobie podobnego duetu w TVP.

To jest już mruganie w tę stronę, taniec, siłą rzeczy, jest szczególnie dedykowany mężczyźnie i kobiecie, wtedy jest zawsze najpiękniejszy. Nie zapraszam par jednopłciowych do tańca w Telewizji Polskiej - dodał prezes TVP

Wszystko wskazuje na to, że w tanecznych programach TVP w najbliższej przyszłości nie zanosi się na zmiany. Jesteście zaskoczeni?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.