Karol Strasburger opublikował dramatyczną wiadomość. Chodzi o Zosię. "Mam apel"

Karol Strasburger nagrał wideo na Instagramie, w którym zwrócił się do mediów. Chodzi o pomoc dla kilkumiesięcznej Zosi.

Karol Strasburger jest jednym z najpopularniejszych prezenterów w kraju. Gospodarz "Familiady" znany jest ze swojego osobliwego poczucia humoru, którym od lat bawi na łamach teleturnieju TVP2. 75-latek nie stroni również o mediów społecznościowych, a swoje zasięgi i rozpoznawalność wykorzystuje w słusznych celach. Nie inaczej było tym razem, kiedy wystosował krótki apel na Instagramie, prosząc obserwatorów oraz media o pomoc.

Zobacz wideo Rekordy polskiej telewizji. "Wielka gra" była nadawana 44 lata

Anna i Robert Lewandowscy Lewandowska odkopała zdjęcia z zaręczyn i ślubu. Patrzymy na buty Roberta

Karol Strasburger opublikował apel do mediów

W opublikowanym na Instagramie wideo Karol Strasburger opowiedział o trudnej sytuacji, w której znalazła się kilkunastomiesięczna Zosia.

Mam pewien apel, a w zasadzie wyzwanie do tych z mediów, dla których dziecko nie jest tylko tanią pożywką do budowania zasięgów, tworzenia chwytliwych tytułów, zarabiania na klikających się świetnie zdjęciach, czy tworzenia pseudo sensacji z normalnego życia. Wokół nas dzieją się prawdziwe dramaty - zaczął.
 

W dalszej części wideo aktor zwrócił się bezpośrednio do mediów z prośbą o nagłośnienie zbiórki (LINK TUTAJ). Poinformował, że dziewczynka chora jest na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) i potrzebuje wielu milionów złotych na podjęcie leczenia. 

Apeluję więc do was, jako ojciec i jako człowiek nieprzechodzący obojętnie wobec takich nieszczęść, jak choroba SMA. Skoro macie miejsce na nieautoryzowane, obszerne fotorelacje z mojego prywatnego życia, dorzućcie gratis, w bonusie, tak "z potrzeby serca", zatem mój poniższy film, z linkiem do zbiórki. (...) Nie my z Małgosią, nie moja córka Laura, a mała Zosia potrzebuje najbardziej waszej atencji i waszych zasięgów. (...) Osiem mln zł to cena życia tej cudownej dziewczynki - opowiedział Strasburger.

Czym jest SMA?

SMA to rdzeniowy zanik mięśni, czyli rzadkie i uwarunkowane genetycznie schorzenie nerwowo-mięśniowe. Choroba wywołuje postępujące upośledzenie mięśni szkieletowych, a w ciężkich przypadkach prowadzi do śmierci.

Aleksandra Żebrowska Żebrowska pozuje z córką. Anegdota o defekacji kradnie jednak uwagę

Link do zbiórki znajdziecie pod tym adresem

Więcej o: