Anna Dymna wsparła synową artystkę. "Nie spodziewała się takiej kwoty"

Anna Dymna po raz kolejny pokazała, że ma ogromne serce. Nie od dziś wiadomo, że wspiera potrzebujących, nieznajomych. Tym razem pomogła synowej.

Anna Dymna to legendarna aktorka. Gwiazda ma na koncie przeszło 250 ról. Występowała w filmach najlepszych polskich reżyserów. W historii polskiego kina zapisały się jej kreacje w "Znachorze", "Kochaj albo rzuć" czy "Nie ma mocnych". Aktorka wciąż jest aktywna zawodowo, na 2022 rok zaplanowane są cztery produkcje z jej udziałem. Jednak od lat poświęca się głównie działalności charytatywnej. W 2003 roku założyła fundację "Mimo wszystko", która zajmuję się dorosłymi osobami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz pozostającymi w trudnej sytuacji życiowej. Aktorka co roku organizuje także Festiwal Zaczarowanej Piosenki, konkurs dla utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych. Gwiazda niejednokrotnie pokazała, że ma wielkie serce. Pomimo złych doświadczeń oraz pogarszającego się zdrowia, wciąż niesie pomoc innym, także najbliższym. Ostatnio pomogła żonie ukochanego syna.

Zobacz wideo Anna Dymna wspomina swój pierwszy finał WOŚP

Anna Dymna pomogła synowej. Artystka nie spodziewała się takiej kwoty

Agata Kus-Dymna jest żoną Michała Dymnego, syna aktorki. Jest absolwentką i doktorem Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się głównie malarstwem, rysunkiem, ceramiką i video. Jest laureatką wielu nagród i stypendiów, w tym zwyciężczynią Międzynarodowego Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 we Wrocławiu. W 2021 zdobyła pierwsze miejsce w rankingu Kompas Młodej Sztuki publikowanego na łamach Rzeczpospolitej.

Anna Dymna publicznie wspiera działalność artystyczną synowej. Tym bardziej że syn z żoną mieszkają w dawnym mieszkaniu aktorki i jej pierwszego męża Wiesława Dymnego. Tam także znajduje się pracownia artystki.

Zachwyciłam się i nadal zachwycam pracami Agaty. Cieszę się, że powstają one w miejscu, które kiedyś było mi tak bardzo bliskie, w którym przeżyłam tyle pięknych chwil - wspomina Dymna w tygodniku "Rewia".

Wielkim marzeniem artystki jest zarabianie na pracach, które tworzy, jednak, do tej pory nie zdobyła rozpoznawalności, a jej twórczość nie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przełomowym momentem było wystawienie obrazów na aukcji Top Charity, gdzie dwa obrazy sprzedały się za ćwierć miliona złotych. Jak się okazało, to Anna Dymna namówiła synową, aby wzięła udział w aukcji. 

Agata pytała o radę właśnie teściową, bo wiedziała, że w aukcji wezmą udział gwiazdy oraz zamożni celebryci. Nie była pewna, czy to dobry pomysł, ale doskonale wie, że Anna Dymna zna świat show-biznesu od podszewki. Dlatego postanowiła to z nią przedyskutować. Pani Anna od razu przyklasnęła temu pomysłowi. Była pewna, że prace synowej zdobędą aplauz i uznanie. Nie pomyliła się. Agata nie spodziewała się takiej kwoty - donosi tygodnik "Rewia".
 

Po sukcesie artystka planuje wernisaż w Warszawie. Bardzo jej zależy, aby to teściowa go otworzyła. 

Więcej zdjęć Agata Kus-Dymnej w naszej galerii, w górnej części artykułu. 

Wiesław i Anna DymniAnna Dymna o pierwszym mężu. "Obracał w koszmar moje życie." Ale ona kochała

Więcej o: