Księżna Kate upamiętniła ofiary pożaru. W tej skromnej kreacji pojawiła się już kilkukrotnie

14 czerwca księżna Kate i książę William wzięli udział w nabożeństwie upamiętniającym ofiary pożaru wieżowca Grenfell Tower w Londynie. Minęło pięć lat od tego tragicznego wydarzenia.

Więcej o brytyjskiej rodzinie królewskiej przeczytasz na Gazeta.pl

Pożar wieżowca Grenfell Tower znajdującego się w londyńskiej dzielnicy Kensington wybuchł 14 czerwca 2017 roku. W budynku znajdowały się przede wszystkim mieszkania komunalne, a w wyniku katastrofy zginęły 72 osoby. W tym roku pierwszy raz od trzech lat odbyło się nabożeństwo oddające hołd zmarłym i ich rodzinom. Na miejscu pojawili się także księżna Kate i książę William. Jak informuje express.co.uk, członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej rozmawiali z pozostałymi uczestnikami wydarzenia oraz bliskimi ofiar tragedii.

Zobacz wideo Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II

Księżna Kate i książę William na nabożeństwie pod Grenfell Tower

Księżna i książę Cambridge zajęli honorowe miejsca w pierwszym rzędzie podczas wydarzenia, które odbyło się u stóp Grenfell Tower. Z relacji express.co.uk wynika, że w trakcie nabożeństwa przeznaczonego dla wyznawców wszystkich religii zorganizowanego przez Grenfell United, organizacji zrzeszającej ocalałych i rodziny zmarłych w trakcie pożaru, był czas na modlitwy, a także występ chóru. Zebrani upamiętnili ofiary 72 minutami ciszy za każdą osobę, która straciła życie w trakcie tragedii. Księżna Kate i książę William złożyli pod Grenfell Tower kwiaty i wieńce.

Na tę poważną uroczystość księżna Kate wybrała skromną, białą sukienkę zapinaną na guziki i przewiązaną paskiem w talii. Kreacja pochodzi z kolekcji Suzannah London, a w szafie księżnej wisi już od kilku lat. Żona księcia Williama była w niej widziana już kilkukrotnie, między innymi w 2020 roku w Sheffield, gdzie udała się z wizytą do siedziby organizacji charytatywnej rozdającej rodzicom produkty pierwszej potrzeby dla dzieci. Tym razem do sukienki dobrała niedużą, białą kopertówkę i jasne, lakierowane buty na obcasie z odsłoniętą piętą i czarnymi czubkami.

księżna Kateksiężna Kate Peter Nicholls / AP / AP

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.