Królowej Elżbiety II zabrakło, ale przemawiał książę Karol. Piękny hołd. "Wasza Wysokość, mamusiu..."

Książę Karol zachwycił przemową, podczas której mówił o królowej. Przyszły monarcha pozwolił sobie na nieco osobisty ton, czym urzekł publiczność.

Więcej ciekawych artykułów na temat rodziny królewskiej na stronie głównej Gazeta.pl.

Królowa Elżbieta zasiadła na tronie 70 lat temu. Z tej okazji zorganizowano obchody Platynowego Jubileuszu, które zaplanowano od 2 do 5 czerwca. W sobotę, 4 czerwca, odbył się koncert na cześć monarchini. Niestety, królowa nie pojawiła się na nim. Na scenę wyszedł natomiast książę Karol i wygłosił cudowną przemowę. 

Zobacz wideo Dziwne obyczaje panujące wśród rodziny królewskiej

Księżna Kate, królowa ElżbietaKsiężna Kate ukochała sobie klasykę, za to Anna wygodę. Podglądamy domy royalsów

Książę Karol tak wylewny jeszcze nie był

Sobotni koncert zorganizowany przed Pałacem Buckingham był niesamowicie emocjonalny. Już samo otwarcie wywoływało uśmiech i łzy zruszenia. W związku z tym, że królowa nie mogła pojawić się ani na scenie, ani na widowni, wyemitowano krótkie wideo, którego była bohaterką. Widzimy na nim monarchinię w towarzystwie Misia Paddingtona. Oboje popijają herbatkę, a miś przyznaje, że zawsze ma przy sobie kanapkę. Uśmiechnięta od ucha do ucha Elżbieta II odpowiada mu: "ja też", po czym otwiera torebkę i mówi: "tutaj trzymam swoją".

 

Na tym jednak nie koniec. Podczas koncertu na scenę wszedł książę Karol. Najstarszy syn królowej, który zwykle nie okazuje publicznie uczuć, wygłosił piękne przemówienie. Zwrócił się w nim do królowej, nazywając ją "mamusią". 

Wasza Wysokość, mamusiu - zaczął.

A później dodał:

Skala dzisiejszej wieczornej uroczystości oraz ogrom ciepła i sympatii podczas całego weekendu jubileuszowego to nasz sposób, aby ci podziękować. To podziękowania od twojej rodziny, kraju, Wspólnoty Narodów, a właściwie całego świata. W imieniu nas wszystkich pragnę oddać ci hołd za bezinteresowną służbę, którą pełnisz przez całe życie. Twoja rodzina liczy obecnie cztery pokolenia. Jesteś naszą głową państwa. Jesteś także naszą matką - mówił.

Przyszły monarcha wspomniał także o zmarłym w kwietniu 2021 roku księciu Filipie. 

Jestem pewien, że jest tu obecny duchem... Mój tata cieszyłby się z tego widowiska i z całego serca przyłączyłby się do nas, aby uczcić wszystko, co nadal robisz dla kraju i narodu - wyznał.
 

Podczas koncernu życzenia królowej złożyli także gwiazdy takie jak: Daniel Craig, Paul McCartney, a także Michelle Obama. Warto dodać, że podczas eventu zaśpiewali: Elton John, George Ezry, Craig David, Alicia Keys i zdobywcy drugiego miejsca w Eurowizji Sam Ryder. Ponadto Sir Rod Stewart wykonał utwór "Sweet Caroline". Wystąpił także włoski tenor Andrea Bocelli. 

Zdjęcia z koncertu znajdziecie w naszej galerii, w górnej części artykułu. Widać, że się działo, a Rod Stewart hulał na scenie.

Więcej o: