Mama Jacka Kurskiego ma dwa groby. Prezes TVP zdradził powód. "Nigdy tego nie żałowała"

Jacek Kurski opowiedział "Super Expressowi" o mamie. Prezes TVP zdradził tabloidowi między innymi, że zmarła w 2016 roku Anna Kurska ma dwa groby.

Więcej informacji i ciekawostek z życia gwiazd znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jacek Kurski uczcił Dzień Matki w intrygujący sposób. Prezes Telewizji Publicznej udzielił "Super Expressowi" wywiadu, w którym opowiedział o mamie. Mówił, jak niezwykłą była ona kobietą i starał się przybliżyć jej młodość. 56-latek zaskoczył też wyznaniem, że Anna Kurska ma dwa groby. Jeden z nich ma znaczenie symboliczne.

Zobacz wideo Przyjaciółka Kurdej-Szatan wyjawia: Chciała przeprosić przed wpisem Kurskiego

Jacek Kurski opowiedział o swojej mamie, która ma dwa groby

Jacek Kurski pochwalił się tabloidowi, że jego mama walczyła w powstaniu warszawskim.

Z okien mojego gabinetu w TVP widzę Górny Mokotów. Tam, w Klasztorze Sióstr Niepokalanek przy ulicy Kazimierzowskiej moja 15-letnia mama była sanitariuszką podczas powstania warszawskiego. Nigdy tego nie żałowała.

Prezes TVP powiedział też, że Anna Kurska wychowała się na Podolu. Z tego też względu zmarła w 2016 roku kobieta ma tam symboliczny grób.

Moja mama ma dwa groby – jeden w Gdańsku i drugi, symboliczny na Podolu, tak jak pragnęła. Tuż przed wybuchem wojny w Ukrainie odwiedziłem to miejsce.

Jacek Kurski opowiedział też o swojej babci, której pewne cechy charakteru były typowe dla ludzi z Podola.

Teodora odziedziczyła ten sam upór i otwartość na innych ludzi. Płynie w niej krew dzielnych kobiet z Podola.

Prezes Telewizji Polskiej miał również pochwalić się gazecie licznymi rodzinnymi pamiątkami. Podkreślił, że kultywowanie pamięci o przodkach jest dla niego bardzo ważne. Myślicie, że Jacek Kurski tym wywiadem chciał ocieplić swój wizerunek?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.