Małgorzata Ohme szczerze na temat dojrzałości i menopauzy. "Czasami nie trzymam moczu"

Małgorzata Ohme 16 maja obchodziła 43. urodziny. Na Instagramie opublikowała mocny wpis, w którym zareagowała na nieprzychylne komentarze. Zwróciła uwagę na stygmatyzowanie kobiet ze względu na wiek. - "Wewnątrz czuję ten znajomy ścisk niezgody" - napisała.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Małgorzata Ohme w mediach społecznościowych wielokrotnie poruszała trudne tematy, które mogą uchodzić za tabu. Na Instagramie odniosła się do stygmatyzujących kobiecy wiek komplementów i zauważyła, że bardzo dużo osób przypisuje zwykłym cyfrom niepotrzebne znaczenie. Szczerze opowiedziała o swoich objawach menopauzy i wyznała, że z wiekiem coraz lepiej wie, jak korzystać z życia. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kiedyś kochali się w nich widzowie, a jak wyglądają dzisiaj? Serialowa Sabrina trochę się zmieniła

Zobacz wideo Menopauza? Nie musi boleć

Małgorzata Ohme szczerze o menopauzie i stygmatyzacji kobiet ze względu na wiek

Małgorzata Ohme na Instagramie odniosła się do pozornie pozytywnych komentarzy na temat jej wyglądu. Zdaniem internautów psycholożka wygląda na młodszą, niż wskazywałaby data urodzenia. Dziennikarka zauważyła, że wiek nie ma znaczenia i podkreśliła, że nie obchodzi ją, na ile lat wygląda. Liczy się to, by czuła się dobrze w swoim ciele. Zaapelowała do fanów, by nie komplementowali jej w taki sposób, gdyż odbiera to jako stygmatyzowanie. 

Nie wyglądasz na 40 lat - wciąż to słyszę. Uśmiecham się, choć wewnątrz czuję ten znajomy ścisk niezgody. Czy to komplement? Czy ja mam coś przeciwko temu, by wyglądać na 40 lat? Jak wygląda czterdziestolatka? Czy jest coś złego w wyglądaniu jak ta cholerna czterdziestolatka. Sami powielamy te stereotypy. Napędzamy kobietom strachy. 30, 40, 50 - jakie ma to znaczenie. Wiek jest we łbie. Mam w nosie, na ile lat wyglądam, po prostu staram się wyglądać dobrze. Wciąż przypisujemy cyfrom niepotrzebne znaczenie. Nie mówcie tak do mnie, dla mnie to nie komplement, to raczej jedno wielkie stygmatyzowanie - zaczęła.
 

W dalszej części wpisu Ohme opisała objawy menopauzy, które u siebie zauważyła i dodała, że to nie wyklucza jej z tego, by korzystać z życia pełnymi garściami. Wprost przeciwnie, im jest starsza, tym czuje się bardziej świadoma siebie i swojej kobiecości. 

Mam 43 i jest mi dobrze. Starzeję się, mam gorszy wzrok, objawy menopauzy i czasami nie trzymam moczu, gdy kichnę. No i jeszcze metabolizm - beznadziejne, powolne spalanie. Ogólnie grubsza jestem i mam brzuch czasami wydęty. Ale poza tym mam lepiej poukładane w głowie, spokój i pewność siebie, o której marzyłam jako dwudziesto- i trzydziestolatka. Jestem cięższa, a lżej żyję. Mam więcej planów i marzeń. Mam 43 lata, ale super - napisała.

Post Małgorzaty Ohme spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem, a fani w komentarzach dziękowali jej za szczerość i dojrzałe podejście do tematu. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA