Więcej ciekawych newsów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Marek Sierocki jest jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy muzycznych. W ubiegłym roku komentował 65. Konkurs Piosenki Eurowizji wraz z Aleksandrem Sikorą. Po odejściu Artura Orzecha z TVP duet ponownie zrelacjonuje na żywo występy. Teraz zdradza swoje eurowizyjne typy.
W rozmowie z "Faktem" wyznał, że mocno kibicuje Krystianowi Ochmanowi podczas tegorocznej Eurowizji. Uważa, że piosenkarz jest urodzonym artystą i wystarcza jego głos, aby zachwycić widownie. Wywodzi się z muzykalnej rodziny i widać, że odziedziczył talent po dziadku, który był światowej klasy tenorem oraz ojcu, byłemu członkowi grupy Róże Europy. Ponadto jego występ podczas próby generalnej zachwycił jurorów, a przy okazji drugiego półfinału wypadł świetnie.
Najmocniej trzymam kciuki za Krystiana Ochmana. Wczorajszy jego występ w koncercie półfinałowym, a także przedwczorajszy na próbie generalnej, którą oceniają jurorzy, był fantastyczny. Chłopak ma we krwi śpiewanie, niepotrzebna mu cała otoczka, najważniejszy jest jego głos i to, co jest ważne, co wyczuwają ludzie, że ten głos płynie prosto z serca, czuje się emocje w jego śpiewaniu i taką prawdę, która w muzyce jest mega ważna. I Krystian ma to w genach - wyznał Marek Sierocki.
Dziennikarz uważa, że Krystian Ochman jest pierwszym tak dobrym reprezentantem od czasów Edyty Górniak. Jest jednak jego "ale". Podczas Eurowizji ważna jest także otoczka polityczna, a jak wiemy właśnie trwa wojna w Ukrainie. Oczywiście utwór naszych wschodnich sąsiadów jest oryginalny i nowoczesny, a artyści doskonale radzą sobie na scenie. Zdaniem Marka Sierockiego to oni mają największe szanse na zwycięstwo.
No ale Krystian to nie jedyny faworyt do zwycięstwa, według opinii bukmacherów, zwyciężą reprezentacji Ukrainy. Do tego jest też jakaś otoczka polityczna, czyli wojna na Ukrainie, ale myślę, że muzycznie jest to też bardzo udany utwór, zrobiony w bardzo oryginalny i nowoczesny sposób, to nie jest naciągane, to jest prawdziwe i chłopaki na scenie prezentują się naprawdę wyśmienicie.
Marek Sierocki trzyma kciuki także za reprezentantki Hiszpanii oraz Szwecji. Bardzo dobrą piosenką mają też włosi, którzy są wysoko oceniani przez bukmacherów. Jednocześnie liczy, że sympatia widzów wobec Krystiana Ochmana przełoży się na sukces Polski.
Ludzie ją kochali, ale kiedy upadła na ziemię, wszyscy ją omijali. Kubasińska zmarła trzy dni później
Doniesienia nt. zaginionej Polki na Majorce. "Ta rozmowa została przerwana"
Mocne oświadczenie Dody w sprawie emerytur artystów. "Zamiast powielać te bzdury..."
Mucha była w związku ze starszym o 17 lat Wojewódzkim. Po latach ujawnia prawdę o tej relacji. "Miał Pigmaliona"
Wystarczyły dwa słowa i Lewandowska wywołała armagedon w komentarzach. Musiała się gęsto tłumaczyć
Henio Majdan dostał swój pierwszy "dom". Rozenek pokazała nagrania, a my patrzymy na ceny. Tanio nie jest
Uznańska-Wiśniewska urodziła. Pokazała zdjęcie z dzieckiem i zdradziła płeć
Magda Gessler przerwała milczenie ws. Książula. Padły szokujące słowa
Wilczak cierpi na poważne zaburzenia. Jedno utrudnia mu wychodzenie z domu i... chodzenie chodnikiem