Eurowizja 2022. Serbska artystka śpiewa o... włosach Meghan Markle. Twierdzi, że ma ważne przesłanie

Eurowizja 2022. Serbska reprezentantka Kontrakta w tekście swojego utworu zaśpiewała o włosach Meghan Markle. Wiemy, jakie miała przesłanie.

Bądź na bieżąco. Więcej o Eurowizji przeczytasz na Gazeta.pl.

Za nami już dwa półfinały Eurowizji 2022. Pierwszy z nich odbył się 10 maja. Do finału awansowała Ukraina, która jest faworytem do wygranej w tegorocznym konkursie. Bukmacherzy dają naszym sąsiadom aż 48 proc. szans na zwycięstwo. Drugi półfinał eurowizyjnych zmagań odbył się 12 maja, a na turyńskiej scenie pojawił się Krystian Ochman z piosenką "River", który szczęśliwie przeszedł do ostatniego etapu. Jedną z artystek, z którą konkuruje polski piosenkarz, jest serbska wokalistka występująca pod pseudonimem Kontrakta. Serbka wykonała piosenkę "In Corpore Sano" w swoim ojczystym oraz łacińskim języku. W tekście utworu pada zdanie nawiązujące do... włosów Meghan Markle.

Zobacz wideo Doda oceniła piosenkę Darii na Eurowizję. Ma uwagi do artystki

Małgorzata Socha, Tomasz KammelU Kammela luksus, a u Sochy przytulnie. Zobaczcie, jak polskie gwiazdy urządziły swoje kuchnie

Eurowizja 2022. Serbska artystka śpiewa o... włosach Meghan Markle. Dlaczego?

Kontrakta przez cały występ siedziała na krześle otoczona mnichami i myła dłonie w misce. Fragment tekstu utworu brzmi:

Co może być sekretem włosów Meghan Markle? Co to takiego? Myślę, że to może być głębokie nawilżenie.
 

Jak artystka tłumaczy swoje przesłanie? Jak się okazuje, nawiązuje do przesadnego dbania o wygląd w mediach społecznościowych. 

Meghan Markle nie jest tutaj ważna sama w sobie. Ona reprezentuje tutaj to, na czym ludzie w mediach się teraz skupiają najbardziej. Choć jeszcze się ze mną nie kontaktowała, to chciałabym, żeby usłyszała tę piosenkę - wytłumaczyła Kontrakta.

Zobacz też: Eurowizja 2022. Reprezentantka Szwecji wyśmiana w "Idolu", a utwór Hiszpanii miał być hitem J.Lo

Podobał wam się występ serbskiej reprezentantki? 

Więcej o: