Piotr Z. odpowie za znieważenie rzeczniczki Straży Granicznej. Grozi mu nawet więzienie

Wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Z. Aktor odpowie za znieważenie rzeczniczki prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl 

W listopadzie 2021 roku aktor opublikował na Facebooku post, w którym napisał, że rzeczniczka prasowa Komendanta Głównego Straży Granicznej por. Anna Michalska ma "twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS". Do wpisu dodał jej zdjęcie. Po pewnym czasie usunął z portalu społecznościowego fotografię kobiety oraz zamieszczony do niej podpis. Do mediów właśnie trafiła informacja, że aktor odpowie za opublikowany wówczas post.

Zobacz wideo Robert Janowski komentuje zatrzymanie Beaty Kozidrak. „BŁĄD"

Piotr Z. miał znieważyć rzeczniczkę Straży Granicznej. Jest akt oskarżenia przeciwko znanemu aktorowi

We wtorek 10 maja do Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów trafił akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Z. Mężczyzna pod koniec marca 2022 roku usłyszał zarzut zniesławienia i znieważenia rzeczniczki prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej por. Anny Michalskiej. Z informacji, które wówczas podała prokuratura, aktor nie przyznał się do zarzucanego czynu i złożył krótkie wyjaśnienia.

Po tym, jak na Facebooku pojawił się jego wpis, Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu zapowiedziała, że zgłosi w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Kilka miesięcy temu Piotr Z. w rozmowie z portalem plejada.pl odniósł się do tej sprawy:

Tam nie ma żadnego znieważenia, nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie. Powiedziałem, że pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli - wyjaśnił aktor.

Za zniesławienie i znieważenie funkcjonariusza aktorowi może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl 

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o: