Eurowizja 2022. TVP pokazało pocałunek pary jednopłciowej po występie Ukrainy w półfinale konkursu

Po tym, jak reprezentujący Ukrainę zespół Kalush Orchestra zakończył swój występ, widzowie TVP ujrzeli gest miłości, który nie wpisuje się w narrację światopoglądową telewizji. Kamera zarejestrowała pocałunek mężczyzn trzymających tęczową flagę.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Konkurs Piosenki Eurowizji wystartował. We wtorek 10 maja rozpoczęły się zmagania pierwszej grupy półfinalistów. Na scenie zaprezentowało się 17 państw, wśród których byli również reprezentanci Ukrainy. Zespół Kalush Orchestra wystąpił z piosenką "Stefania", łączącą narodowy folklor ze współczesnym hip-hopem. Fenomenalne show, które dali muzycy, zapewniło im miejsce w wielkim finale, który odbędzie się w sobotę 14 maja.

Tamara Gee, Marcin Mroziński Tamara Gee produkuje kosmetyki. Co słychać u polskich reprezentantów na Eurowizji?

Zobacz wideo Pierwszy w historii zespół osób głuchych zgłoszony do preselekcji Eurowziji

Eurowizja 2022. W TVP pokazano pocałunek mężczyzn trzymających tęczową flagę

Występ reprezentującego Ukrainę zespołu Kalush Orchestra wzbudził nie lada emocje zarówno wśród widzów, jak i zgromadzonej pod sceną publiczności. Zaraz po tym, jak muzycy zakończyli show, realizator pokazał wiwatujący tłum. W pewnym momencie widzowie TVP ujrzeli gest miłości, który nie wpisuje się w narrację światopoglądową telewizji. Kamera pokazała parę mężczyzn trzymających tęczową flagę i dających sobie całusa.

Eurowizja 2022Eurowizja 2022 Screen: YouTube/@Eurovision Song Contest

 

Eurowizja 2022. Kiedy odbędzie się kolejny półfinał?

W czwartek 12 maja zostanie wyemitowany drugi półfinał. Tego dnia na scenie zaprezentują się przedstawiciele 18 państw, w tym również Krystian Ochman, który zawalczy o wejście do wielkiego finału 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Zwycięzca polskiej edycji "The Voice of Poland" wykona utwór "River". Trzymamy kciuki, aby udało mu się awansować i tym samym zawalczyć o pierwsze miejsce.

Julia Kamińska Julia Kamińska skróciła włosy. I to jak! W long bobie wygląda ślicznie

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o: