Maturzystki powołały się w rozprawkach na "365 dni". Dumna Blanka Lipińska: Przepraszam wszystkich polonistów

Blanka Lipińska pochwaliła się na Instagramie wiadomościami od tegorocznych maturzystek. Okazuje się, że niektóre z nich w swoich rozprawkach odwołały się do książki "365 dni".

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl  

Na tegorocznym egzaminie z języka polskiego tematy rozprawki, które mogli wybrać uczniowie, nawiązywały do fragmentów "Pana Tadeusza" i "Nocy i dni". Na bazie tych tekstów maturzyści odpowiadali na zagadnienia: Czym dla człowieka jest tradycja lub kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia? Wiele osób wybrało drugi temat. Poza omówieniem obowiązkowego tekstu, musieli również powołać się na inną książkę.

Edyta Górniak, Zbigniew HołdysKayah w czasie matury nagrywała płytę. Górniak nie potrzebuje jej do szczęścia

Zobacz wideo Blanka Lipińska tłumaczy, co się stało z jej twarzą na premierze "365 dni: Ten dzień"

Maturzystki w rozprawkach skorzystały z niestandardowego przykładu

W opublikowanej na Instagramie relacji, Blanka Lipińska pokazała wiadomości od internautek, które pochwaliły się, że znajomość "365 dni" pomogła im w napisaniu egzaminu maturalnego.

Dzień dobry, dzisiaj na maturach odwołałam się do "365 dni". Liczę, że będzie jakiś wyluzowany egzaminator i uzna mi argument, bo jak nie, to będzie trochę źle. Ale mam nadzieję, że go przekonają Laura i Massimo.
Chciałam tylko poinformować, że miałam dziś maturę z polskiego i odwołałam się do pani książki -  czytamy w wiadomościach, które internautki wysłały do Lipińskiej.

Lipińska dostała również wiadomość od mamy jednej z maturzystek.

Blanko, możesz być dumna z jeszcze jednego powodu. Otóż twoja książka stała się inspiracją dla niejednej tegorocznej maturzystki. Wiem z pewnych źródeł. Mama maturzystki 2022.

Jak celebrytka zareagowała na te informacje? Okazało się, że nie była nimi zaskoczona, co więcej, w zeszłym roku otrzymywała podobne wiadomości. Przy okazji przeprosiła wszystkich polonistów i dodała, że trzyma kciuki za tegorocznych maturzystów.

Blanka LipińskaBlanka Lipińska Screen: Instagram/@blanka_lipinska

Hubert UrbańskiHubert Urbański miał być aktorem, lecz przez Adama Ferencego zmienił zdanie

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o: