Kim jest Żurnalista? Tonie w długach, ale pisze poezję. Spotykał się z Dorotą Gardias

Żurnalista stał się antybohaterem medialnej afery. Według portalu Pudelek, dziennikarz ma na swoim koncie ogromne długi. Co wiemy na jego temat?

Więcej na ten temat przeczytasz na portalu Gazeta.pl

Żurnalista w ostatnim czasie zrobił błyskawiczną karierę jako popularny dziennikarz i podcaster. Mężczyzna zasłynął wywiadami z gwiazdami z kręgu show-biznesu czy politykami. Przez cały ten czas nie wiedzieliśmy, jak wygląda. Teraz nie jest to już tajemnicą.

Zobacz wideo Anna Delvey, "Oszust z Tindera" i Zach Avery, czyli wielkie oszustwa nie tylko na ekranie [Popkultura Extra]

Żurnalista ma potężne długi. "Jest winien prawie pół miliona złotych!"

Wszystko za sprawą śledztwa, którego wyniki opublikował Pudelek. Portal dowiedział się, że Żurnalista w ostatnich latach celowo ukrywał swój wizerunek. Mężczyzna miał oszukać wiele osób, które zainwestowały we współpracę z nim mnóstwo gotówki. Dziennikarz zaczynał w magazynie "Manager+". To właśnie w tej redakcji, według Pudelka, zaczęły się jego pierwsze, niejasne interesy. Później Dawid, bo tak brzmi prawdziwe imię Żurnalisty, przeżył głębokie załamanie nerwowe.

To prawda, uciekałem jak szczur. Zmarł mi dziadek, rozstałem się też wtedy z partnerką. Chorowałem na depresję. Widziałem, że mam problemy i nie miałem kogo poprosić o pomoc. Odrzucałem połączenia, nie odpisywałem na maile i przepadłem. Tylko nie wtedy, kiedy wziąłem kasę, ale wtedy, kiedy postanowiłem, że popełnię samobójstwo, nie widząc szans na to, że będę w stanie się podnieść - napisał na Instagramie.

Ukojenie znalazł w poezji i muzyce. Próbował swoich sił na scenie, jako raper. Wydał również kilka książek i założył własną markę odzieżową. Prawdziwą popularność przyniosły mu jednak wywiady z gwiazdami. To dzięki podcastom przebił się do mainstreamu i zdobył ogromną rzeszę fanów. Obecnie jest sponsorowany przez Mercedesa i Janusza Palikota. W 2020 roku na krótko związał się z Dorotą Gardias.

Niedawno dziennikarz pochwalił się ofertą własnej rubryki w "Wysokich Obcasach". Niestety, plany spaliły na panewce, ponieważ Żurnalista uparcie nie chciał ujawnić swojej tożsamości. Miał ku temu poważne powody.

Portal opublikował zdjęcia Żurnalisty

7 kwietnia portal Pudelek postanowił opublikować wizerunek Żurnalisty. Na zdjęciach widzimy około trzydziestoletniego mężczyznę o dłuższych włosach i zaroście. Fotografie zostały wykonane w dniu nagrywania wywiadu z Małgorzatą Rozenek-Majdan.

Jak wyobrażaliście sobie Żurnalistę?