Wojciech Szczęsny dodał wzruszający wpis. "W żyłach mojego syna płynie ukraińska krew"

Dynamicznie rozwijająca się wojna w Ukrainie nie pozostawiła obojętnym polskiego piłkarza Wojciecha Szczęsnego, który opublikował w sieci wpis. "W momencie, gdy Putin zdecydował się na inwazję na Ukrainę, wypowiedział wojnę nie tylko Ukrainie, ale także wszystkim wartościom, za którymi opowiada się Europa" - podkreślił.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Według najnowszych informacji reprezentacja Polski w piłce nożnej nie zmierzy się z Rosją. Wiadomość podał 26 lutego 2022 roku w mediach społecznościowych Cezary Kulesza. Sprawę w dobitnych, a zarazem poruszających słowach postanowił skomentować zawodnik polskiej reprezentacji, bramkarz Wojciech Szczęsny. Odwołał się do więzów krwi i pochodzenia swojej żony, Mariny Łuczenko-Szczęsnej, która jest Ukrainką. 

Zobacz wideo Marina pokazuje synka, który śpiewa hymn Polski

Wojciech Szczęsny stanął murem za Ukrainą. Jego wypowiedź porusza

Prezes PZPN poinformował na Twitterze, że polska reprezentacja nie zmierzy się z Rosją w meczu barażowym o Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Powodem podjęcia tej decyzji jest wojna w Ukrainie. Kulesza napisał:

Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z reprezentacją Rosji. To jedyna słuszna decyzja - podkreślił.

Do oświadczenia prezesa PZPN szybko odniósł się piłkarz polskiej reprezentacji, Wojciech Szczęsny. W poruszającym apelu mężczyzna w bardzo mocnych słowach przypomniał, że jego żona, Marina Łuczanko-Szczęsna pochodzi z Ukrainy. Piłkarz dodał także, że na Ukrainie nadal przebywa część ich rodziny. Napisał:

Moja żona urodziła się w Ukrainie, w żyłach mojego syna płynie ukraińska krew, część naszej rodziny dalej tam jest, wielu moich pracowników to Ukraińcy i wspaniali ludzie. Gdy widziałem cierpienie i strach na ich twarzach zdałem sobie sprawę, że nie mogę udawać, iż nic się nie dzieje.

Następnie dopowiedział, że Władimir Putin uderzył w najważniejsze wartości europejskie, napadając na Ukrainę:

W momencie, w którym Putin zadecydował o inwazji na Ukrainę, wypowiedział wojnę nie tylko temu krajowi, ale wartościom, które uznaje Europa. Wolność, niepodległość i przede wszystkim pokój.
 

Oświadczenie piłkarza udostępniła w relacji na Instagramie jego żona, Marina Łuczenko-Szczęsna.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie 

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna 

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa 

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.