Królowa Elżbieta II ma dla księżnej Camilli tytuł. Co na to żona księcia Karola? Jest komentarz. "Cóż..."

Z okazji 70. rocznicy wstąpienia na tron Elżbiety II opublikowano list królowej. Monarchini wyraziła w nim życzenie, aby księżna Camilla została w przyszłości "królową małżonką". Żona księcia Karola odniosła się do słów jej wysokości.

Więcej informacji na temat rodziny królewskiej znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William w filmiku z okazji 10. rocznicy ślubu. Cała rodzina w komplecie

Księżna Camilla wyszła za księcia Karola w 2005 roku. Kobieta była rozwódką, co wzbudziło niemałe kontrowersje. Opinia publiczna zastanawiała się też, jaki tytuł będzie nosić księżna Kornwalii, gdy jej małżonek zostanie królem. W liście opublikowanym z okazji Platynowego Jubileuszu, czyli 70. rocznicy wstąpienia na tron, królowa Elżbieta II rozwiała wszelkie wątpliwości. Monarchini przyznała, że pragnie, aby księżna Camilla nosiła w przyszłości tytuł "królowej małżonki". Wcześniej rzecznik pary książęcej sugerował, że żona księcia Karola zostanie "księżną małżonką".

Królowa Elżbieta II chce, aby księżna Camilla została "królową małżonką". Żona księcia Karola skomentowała słowa monarchini

Księżna Camilla udzieliła ostatnio wywiadu stacji BBC. Żona księcia Karola przyznała, że słowa królowej Elżbiety II, to dla niej ogromny zaszczyt.

Cóż, oczywiście to wielki zaszczyt - powiedziała księżna Kornwalii.

Księżna Camilla opowiadała także o swojej działalności na rzecz walki z przemocą wobec kobiet. Żona księcia Karola od lat nagłaśnia ten problem i wspiera ofiary przemocy domowej. Księżna Kornwalii przyznała, że tytuł "królowej małżonki" pomógłby jej zwrócić większą uwagę opinii publicznej na problemy, którymi się zajmuje.

Tytuł "królowej małżonki" - co oznacza?

Tytuł "królowej małżonki" oznacza, że żona obecnie panującego władcy nosi tytuł odpowiadający tytułowi męża. Tradycja nakazuje, aby małżonka monarchy została koronowana. Z tytułem tym nie jest jednak związana żadna faktyczna władza polityczna.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.