Księżna Camilla zakażona koronawirusem. Poddała się samoizolacji podobnie, jak jej mąż. Anglicy martwią się o królową

Księżna Camilla jest zakażona koronawirusem. Pałac wydał odpowiednie oświadczenie. Brytyjczycy martwią się o zdrowie królowej Elżbiety II.

Więcej informacji na temat rodziny królewskiej znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niedawno Brytyjczycy ekscytowali się zaskakującą decyzją królowej. Elżbieta II wydała oświadczenie, że kiedy książę Karol zostanie królem, Camilla otrzyma miano królowej małżonki. Teraz zza kanału La Manche płyną niepokojące wieści na temat wyróżnionej księżnej. W poniedziałek Pałac Buckingham poinformował, że jest ona zakażona wirusem COVID-19.

Zobacz wideo Królowa Elżbieta kroi tort mleczny

Księżna Camilla jest zakażona koronawirusem

Przypomnijmy, że kilka dni temu pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 uzyskał książę Karol. Przyszły król od tego momentu przebywa na samoizolacji. Teraz okazało się, że jego małżonka nie uniknęła choroby. Rzecznik rezydencji księcia Walii wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Jej królewska wysokość księżna kornwalii uzyskała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Jest poddana samoizolacji. Cały czas przestrzegamy wytycznych rządowych.

74-letnia Camilla jest potrójnie zaszczepiona, dlatego Brytyjczycy mają nadzieję, że przejdzie chorobę stosunkowo łagodnie. Poddani martwią się natomiast o swoją królową, która miała kontakt z Karolem na dwa dni przed uzyskaniem przez niego pozytywnego testu. Na ten moment Elżbieta II nie ma żadnych objawów wskazujących na zakażenie. Jeżeli okazałoby się, że musi ona poddać się samoizolacji, sytuacja stałaby się bardzo niepokojąca. W takiej sytuacji nie byłoby nikogo, kto mógłby zastąpić ją w pełnionych obowiązkach. Chwilowe przywództwo mógłby przejąć książę William, jednak przebywa on obecnie poza granicami królestwa. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.