Małgorzata Niemen była kiedyś uważana za najpiękniejszą polską modelkę. Po śmierci Czesława Niemena usunęła się w cień

Małgorzata Niemen niedawno świętowała urodziny. Żona Czesława Niemena po jego śmierci skupiła się na promowaniu twórczości męża, któremu jednak nie zawdzięcza sławy. Małgorzata Niemen jeszcze wiele lat przed poznaniem muzyka robiła zawrotną karierę w światowym modelingu.

Więcej o rodzinach polskich gwiazd przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Małgorzata Niemen 22 stycznia skończyła 68 lat. Wdowa po Czesławie Niemenie jeszcze pięć dekad temu była uważana za jedną z najpiękniejszych modelek na świecie i "polskie dobro narodowe". Przygodę z obiektywem i wybiegami zaczęła jeszcze jako nastolatka, a kilka lat później najlepsi fotografowie bili się o to, by móc uwiecznić jej urodę. Dziś dalej zajmuje się propagowaniem twórczości zmarłego męża. My natomiast przypominamy, że ona także zrobiła oszałamiającą karierę.

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk pozuje jak modelka

Małgorzata Niemen była uważana za najpiękniejszą polską modelkę. Robiła światową karierę

Małgorzata Niemen swoją przygodę z modelingiem zaczęła jeszcze, gdy była nastolatką. Urodziwa brunetka już w wieku 17 lat miała podpisane kontrakty z największymi domami mody w Polsce: Telimeną i Modą Polską. Prace na wybiegu przyszła ukochana Czesława Niemena łączyła z pracą w branży aktorskiej, która okazała się dla niej przepustką do wielkiej kariery. To właśnie na planie jednego z filmów, gdzie była asystentką Beaty Tyszkiewicz, jej urodę dostrzegła była modelka i projektantka mody - Grazyna Hase.

Małgorzata NiemenMałgorzata Niemen Andrzej Marzec/East News

Kobieta szybko zaprosiła Małgorzatę Niemen do współpracy przy jej najnowszej kolekcji, której pokaz odbywał się w Toronto. Przyszła żona Czesława Niemena w mgnieniu oka zdobyła ogromną sławę i szybko zaczęto ją nazywać "najpiękniejszą modelką lat 70. i 80.". Małgorzata Niemen wystąpiła na okładkach najważniejszych światowych magazynów, w tym we włoskiej edycji "Vogue". Fotografowie i marki wprost bili się o to, by ją zakontraktować. Mimo bardzo napiętego grafiku gwiazda nie zrezygnowała z miłości do aktorstwa. Małgorzata Niemen w filmie "Dziewczyny do wzięcia" zagrała epizodyczną rolę kelnerki. To właśnie podczas pracy nad produkcją po raz pierwszy spotkała przyszłego męża.

Mijaliśmy się. Zaintrygował mnie, ale się nie obejrzałam. Nie chciałam mu dać powodu do satysfakcji, że jakaś małolata ogląda się za artystą. Czesław potem mi powiedział, że wtedy przystanął i patrzył za mną. Miał nadzieję, że się odwrócę - mówiła w wywiadzie dla "Gali".

Małgorzata i Czesław NiemenMałgorzata i Czesław Niemen Fot. Bruno Fidrych / Agencja Wyborcza.pl

Niedługo potem Czesława i Małgorzatę poznała ze sobą oficjalnie Grażyna Hase. Stało się to po jednym z jej pokazów mody. Mówi się, że miłość Małgorzaty i Czesława Niemena była niczym z bajki, natychmiastowa, gwałtowna i bardzo romantyczna. Nic więc dziwnego, że zakochani szybko stanęli na ślubnym kobiercu. a ona z czasem porzuciła wybieg i w pełni poświęciła się życiu rodzinnemu. Urodziła dwie córki: Natalię i Eleonorę. Małżeństwo z utalentowanym wokalistą sprawiło, że Małgorzata Niemen odnalazła w sobie także duszę artystki - powróciła do licealnej pasji malowania, z chęcią robiła także zdjęcia. Po śmierci Czesława Niemena jego żona zorganizowała nawet wystawę ku jego pamięci. 

17 lat temu Małgorzata Niemen na chwilę wróciła do modelingu, została twarzą jednej ze znanych marek, poszła na wybiegu u Gosi Baczyńskiej oraz zaczęła się udzielać charytatywnie. Wystąpiła między innymi w kampanii wspierającej kobiety walczące z rakiem piersi. Dziś raczej unika ścianek, nie udziela też za wielu wywiadów i głównie angażuje się w wydarzenia związane z twórczością Czesława Niemena.

Małgorzata NiemenMałgorzata Niemen KRZYS MILLER/ Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.