Ida Nowakowska wstrząśnięta profanacją jednego z kościołów. Laura Breszka wymownie odpowiedziała: Napisy są okropne, ale PiS bardziej

Ida Nowakowska otwarcie deklaruje, że jest osobą wierzącą i praktykującą. Aktywnie uczestniczy w mszach świętych. Na Instagramie zamieściła wideo, a w opisie wyraziła ubolewanie faktem, że ściana jednego z kościołów w Warszawie została zniszczona. Lara Breszka zamieściła wymowny komentarz pod postem prezenterki, w którym nawiązała do partii rządzącej.

Więcej o polskich gwiazdach przeczytasz na portalu Gazeta.pl.

Ida Nowakowska regularnie opowiada o przywiązaniach do tradycji chrześcijańskich i w podobnych przekonaniach wychowuje swojego syna Maksa. Prezenterka TVP zareagowała na Instagramie na wiadomość o profanacji kościoła, na fasadzie którego pojawił się między innymi napis: "PiS Won". W komentarzach swoje zdanie przedstawiła jej koleżanka z branży, Laura Breszka, która w ostrych słowach nawiązała do Prawa i Sprawiedliwości. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Chylińską na Boga otworzył Hołownia, a Stoch nie wstydzi się Jezusa. Te gwiazdy mówią wprost o wierze

Zobacz wideo Ida Nowakowska planuje powiększenie rodziny? "Chcę, by syn miał rodzeństwo"

Laura Breszka ostro odpowiada na post Idy Nowakowskiej, która ubolewa nad profanacją kościoła

Ida Nowakowska jest bardzo uduchowioną osobą. Prezenterkę poruszył fakt, że jakiś wandal postanowił zniszczyć fasadę świątyni. Na Instagramie Nowakowskiej pojawiło się wideo, na których widać, jak prezenterka z synem stoi obok świątyni. Na ścianie widnieją napisane czerwoną farbą trzy hasła: "PiS won", "świeckie państwo", oraz "tu będzie techno!". W opisie Ida zamieściła cytat z Biblii, a także przytoczyła słowa Jana Pawła II. 

Jeden z najpiękniejszych kościołów w Warszawie został sprofanowany. Piękna i mądra odpowiedź na ten czyn zrobiła na mnie wrażenie. "Miłujcie waszych nieprzyjaciół, dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą, błogosławcie tym, którzy was przeklinają i módlcie się za tych, którzy was oczerniają". (Łk 6,27-28) Od "mowy nienawiści" zachowaj nas Panie! Spraw abyśmy znów byli jedno - czytamy.
 

W komentarzach wywiązała się żywa dyskusja. Nie zabrakło głosów od osób, których podobnie jak Idą, wstrząsnął akt wandalizmu. Do słów prezenterki odniosła się również Laura Breszka, która przedstawiła inny punkt widzenia:

Idusiu, te napisy są okropne, ale PiS bardziej. Może sprostuję. Ci, którzy w naszym kraju najgłośniej mówią o braku wiary, czynią największe zło i nie są wg. mnie reprezentantami Boga tylko szatana. Wiara jest walutą, niestety - twierdzi aktorka.

Tak Sylwia Bomba wygląda bez makijażu. W przeszłości nie wyszłaby tak z domuTak Sylwia Bomba wygląda bez makijażu. W przeszłości nie wyszłaby tak z domu

Ida nie zdecydowała się, by odpowiedzieć koleżance, ale ze słowami aktorki zgodziło się sporo internautów. 

Więcej o: