Monika Mrozowska wspomina Gabrielę Kownacką. Wzruszyła jednym słowem. "Zapomnieć się nie da..."

30 listopada mija 11. rocznica śmierci Gabrieli Kownackiej. Pamięć o zmarłej kultywuje między innymi Monika Mrozowska. Opublikowała zdjęcie aktorki i podpisała jednym, lecz bardzo wzruszającym słowem.

Więcej o Gabrieli Kownackiej i jej wybitnych rolach przeczytacie na gazeta.pl.

'Rodzina zastępcza' - jak zmienili się aktorzy?Minęło 12 lat od zakończenia emisji "Rodziny zastępczej". Jak zmieniła się obsada?

Gabriela Kownacka zmarła 30 listopada 2010 roku po sześciu latach walki z chorobą nowotworową. Przez dekadę była aktorką Teatru Narodowego, a znawcy kina mogli podziwiać jej kunszt artystyczny między innymi w "Trędowatej" Jerzego Hoffmana czy w komedii muzycznej "Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy". Młodszym widzom dała się później poznać jako Anna Kwiatkowska z "Rodziny zastępczej". W serialu u jej boku występowała wówczas dorastająca Monika Mrozowska. Celebrytka uczciła rocznicę śmierci aktorki wzruszającym postem na Instagramie.

Zobacz wideo Monika Mrozowska uprawia jogę podczas burzy

Monika Mrozowska wspomina Gabrielę Kownacką. Pięknie ją nazwała

Czasami wystarczy jedno odpowiednie słowo, którym można wyrazić całą miłość i szacunek do drugiego człowieka. Monika Mrozowska stawiała pierwsze kroki w show-biznesie właśnie w "Rodzinie zastępczej". Grała tam córkę Anny Kwiatkowskiej. Jej serialową mamą była Gabriela Kownacką, którą nastoletnia Monika traktowała jak prawdziwą. Tak samo więc nazywa zmarłą również po latach. 

Mama. 30 listopada - napisała na Instagramie i opublikowała czarno-białe zdjęcie Gabrieli Kownackiej.
 

Obok wzruszającej fotografii nie przeszli obojętni fani komediowego serialu, w którym grał także Piotr Fronczewski. Widzowie do dziś pamiętają zmarłą aktorkę, o której wypowiadają się w samych superlatywach.

Zapomnieć się nie da... Wspaniała.
Pamiętam i ja. Ideał kobiety - skromna i bardzo elegancka.
Mało której aktorki tak żal. Piękna kobieta o przepięknym głosie. Nieodżałowana nasza.

To ze strony Moniki Mrozowskiej miły gest, że wciąż dba o to, by Gabriela Kownacka żyła w sercach innych ludzi.

DodaDoda komentuje zatrzymanie byłego męża!"Za głupotę, naiwność i zaufanie się płaci"

Więcej o: