Niezależna artystka oskarża Adele o plagiat. Jednak nie chodzi o jedną piosenkę, a całą twórczość. "Brak mi słów"

19 listopada pojawiła się długo oczekiwana płyta Adele "30". W tym samym czasie niezależna amerykańska wokalistka Xiomara twierdzi, że Brytyjka na nowym albumie całkowicie skopiowała jej twórczość. Dowody przedstawiła na Instagramie.

Więcej nowości ze świata muzycznego znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niezależna amerykańska wokalistka Xiomara oskarżyła Adele o plagiat. Artystka twierdzi, że Brytyjka skopiowała niemalże całą jej twórczość na nowym albumie "30" - od warstwy muzycznej, przez liryczną aż do sfery wizualnej. Xiomara wrzuciła na Instagramie szereg dowodów, które mają wskazywać na podobieństwa między twórczością jej, a Adele.

Zobacz wideo Julia Wieniawa śpiewa piosenkę Adele "Easy On Me"

Niezależna artystka oskarża Adele o plagiat

Artystka m.in. zestawiła na Instagramie utwór Adele "Hold On" z jej piosenką "Barbara", którą wydała w lipcu tego roku. Jak twierdzi, brytyjska wokalistka miała łącznie skopiować aż siedem utworów z jej repertuaru.

Brak mi słów. Jestem wściekła - napisała Xiomara.

Wokalistka widzi podobieństwo także w samym spisie utworów na płycie "30", a także w teledysku do piosenki "Easy On Me". 

 
 

Internauci zdają się być podzieli w swoich opiniach. Pod postami Xiomary czytamy dużo słów wsparcia przyznających, że Adele ewidentnie skopiowała nieznaną, niezależną artystkę. 

Wow! Tego nie da się wytłumaczyć. Podobieństwo jest oczywiste.
Jestem DJ-em i często widzę takie przypadki. Skopiowała cię. Jest mi przykro, że to dotknęło również ciebie. Widziałem już wiele podobnych wpisów od mało znanych, niezależnych artystów...
 

Druga strona obserwujących twierdzi zaś, że wokalistka po prostu chce się wypromować na nazwisku Adele i nie widzi żadnego podobieństwa w twórczości. 

To w ogóle nie jest podobne. Chcesz się wypromować. Kpina.
Gdzie tu niby jest podobieństwo?

Jakie jest wasze zdanie?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.