Magda Gessler ceni własne wyroby. Ile kosztują świąteczne smakołyki w jej lokalu? Makowiec za 130 zł...

Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego Magda Gessler przygotowała dla swoich klientów wyjątkową ofertę kuliarną. W jednym z jej warszawskich lokali pojawiło się menu, a w nim... mniej smakołyków niż rok temu. Nie zmienia to faktu, że trzeba za nie więcej zapłacić. Restauratorka reaguje na inflację.

Więcej o biznesach gwiazd dowiecie się dzięki wizycie na stronie gazeta.pl.

Magda Gessler dba o podniebienia Polaków, jednak za taką kulinarną opiekę trzeba słono zapłacić, co świetnie komponuje się z nazwą jednego z jej stołecznych lokali - cukierni Słodki Słony, którą prowadzi wraz z córką Larą Gessler. Panie każdego roku przygotowują specjalną ofertę świąteczną, w której zawarte są nie tylko cukiernicze wyroby, lecz także tradycyjne potrawy wigilijne. We wspomnianej knajpce pojawiło się właśnie zaktualizowane menu. Na pierwszy rzut oka widać, że ceny poszybowały.

Zobacz wideo Magda Gessler z ojcem

Magda Gessler podwyższyła ceny w lokalu. Tort piernikowy kupicie u niej za 350 złotych

Wartość baby drodżowej i strudla malinowego na tle innych słodkości prezentuje się dość słabo. Za te wyroby cukiernicze trzeba zapłacić 60 zł, jednak warto pamiętać, że ich waga nie jest wcale imponująca. Nieco droższe są świąteczne serniki oraz pierniki, a na czele cenowego peletonu bryluje kilogramowy makowiec za 130 złotych. 

Cennik w cukierni Słodki SłonyCennik w cukierni Słodki Słony screen/ www.slodkislony.pl

Jeżeli ktokolwiek chciałby, by jego wigilijny stół wypełniony był po brzegi smakołykami od popularnej restauratorki, również musi liczyć się z wysokimi kosztami takiego luksusu. Na sześć pierogów z kapustą i grzybami trzeba przeznaczyć niemal 50 złotych, a porcja ryby po grecku według Magdy Gessler warta jest 75 złotych. By rozkoszować się smakiem wydzielonych w menu odrębną rubryką tortów, należy natomiast zapłacić 350 złotych.

Cennik w cukierni Słodki SłonyCennik w cukierni Słodki Słony screen www.slodkislony.pl

Rok temu ceny wyrobów cukierniczych w Słodki Słony były bardziej przyjazne dla zwykłych śmiertelników.  Wystarczyło kilkanaście miesięcy, by wzrosły o 20, a nawet o 45 proc. Niektóre z nich w ogóle nie pojawiły się w tegorocznym menu. Zabrakło między innymi: rolady sezamowo-chałwowej czy chociażby tzw. rumby wiśniowej. Skusicie się na oferowane przez Gesslerów pyszności?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.