Magda Mołek o śmierci ciężarnej kobiety i zakazie aborcji: Dość torturowania Polek!

Magda Mołek ostro wypowiedziała się na temat całkowitego zakazu aborcji. Przez nowe prawo zmarła niedawno ciężarna kobieta, której odmówiono wykonania zabiegu mimo zagrożenia życia.

Więcej na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Magda Mołek zabrała głos w sprawie aborcji. Na Instagramie dodała post, w którym pisze o niedawnym przypadku śmierci ciężarnej kobiety. Lekarze nie podjęli się dokonania zabiegu, a pacjentka zmarła w wyniku powikłań wad płodu. Zdaniem dziennikarki za tę stratę odpowiada całe państwo, ponieważ jest to pokłosie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Zobacz wideo Makijaż w stylu Magdy Mołek

Magda Mołek o śmierci ciężarnej i zakazie aborcji: Dość torturowania Polek!

Ta śmierć ponownie obudziła dyskusję wokół tematu aborcji. Prawniczka Jolanta Budzowska zamieściła na Twitterze wpis o ciężarnej pacjentce, której płód miał poważną wadę, lecz zakaz aborcji uniemożliwił udzielenie pomocy. Kobieta dostała wstrząsy septycznego i zmarła. Magda Mołek ostro zareagowała na tę sytuację.

Dość torturowania Polek! W jednym z polskich szpitali zmarła kobieta w 22. tygodniu ciąży. Diagnoza: bezwodzie. To wada płodu zagrażająca zdrowiu i życiu ciężarnej. Lekarze czekali jednak aż płód obumrze. Obumarł. Zmarła też pacjentka, bo wdało się zakażenie. To mogła być jedna z nas! Twoja siostra, przyjaciółka, córka, matka, żona, partnerka, synowa, sąsiadka. Każda z nas! - napisała wstrząśnięta dziennikarka.

Zdaniem Magdy Mołek za tę tragedię odpowiada państwo i wprowadzone przepisy antyaborcyjne.

Tej śmierci winne jest państwo polskie, które rękami swych fanatycznych przywódców i wyznawców zblatowanych z klerem, ustanawiając drakońskie prawo antyaborcyjne, skazuje polskie kobiety na tortury! Wszystko do was wróci! Prędzej, niż przypuszczacie. Nie zapomnijmy o tej kobiecie, o jednej z nas. Wyrazy współczucia dla najbliższych - dodała.

Fanki dziennikarki równie emocjonalnie zareagowały na te informacje. Wyraziły swój sprzeciw wobec przepisów antyaborcyjnych w komentarzach.

To przerażające, co się dzieje w Polsce! Jakim prawem państwo polskie, system i prawodawca skazuje na śmierć kobiety bez udzielenia im odpowiedniej pomocy?! Jestem wstrząśnięta!
Dzieje się to na naszych oczach w XXI wieku. Co znaczy dziś ludzkie życie?
Tak, aktualnie to się wydarza na każdej porodówce. Przeraża mnie, do czego doprowadza „władza" - komentują kobiety na profilu Magdy Mołek.
 

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego prawo antyaborcyjne zostało zaostrzone. Cofnięty został przepis zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.