Konkurs Chopinowski 2021. Pałac Prezydencki niczym ulice w Tokio? Hao Rao przełamał konwenanse. Stylizacje innych też na luzie

Konkurs Chopinowski 2021. Rozdanie nagród dla zwycięzców jest już za nami. W spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą wzięli udział wszyscy finaliści konkursu. Niektóre ze stylizacji uczestników zaskoczyły.

Więcej informacji i ciekawostek z Konkursu Chopinowskiego znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl

Moda staje się coraz bardziej liberalna, a obowiązujące reguły coraz częściej traktowane są z dużym przymrużeniem oka. Idealnym do tego przykładem są stylizacje finalistów tegorocznego Konkursu Chopinowskiego, którzy podczas spotkania z Andrzejem Dudą nie przesadzili z wyświechtaną elegancją i udowodnili, że nie brakuje im młodzieńczego luzu.

Zobacz wideo Iwona Pavlović zaprasza Kingę Dudę do "Tańca z Gwiazdami"

Najbardziej spektakularne metamorfozy aktorskieNajbardziej spektakularne metamorfozy aktorskie. Oni oszpecili się dla roli

Konkurs Chopinowski 2021. Strój Hao Rao w Pałacu Prezydenckim niczym z ulic w Tokio

Stylizacja, która niewątpliwie wyróżniała się wśród zgromadzonych w Pałacu Prezydenckim, należała do finalisty Hao Rao. Zamiast garnituru bądź eleganckiego stroju, 17-latek postawił na białą bluzę, spodnie do kostek, buty przypominające trampki i rozwianą fryzurę. Finalista przełamał konwenanse i zamiast zaprezentować się w typowym garniturze, postawił na ubranie, które bez trudu odnaleźlibyśmy, przechadzając się po ulicach w Tokio. Pozostali uczestnicy również dość luźno podeszli do tematyki stroju - zdecydowanie dominowała sportowa elegancja. 

Konkurs ChopinowskiKonkurs Chopinowski fot. Instagram @chopininstitute

Do finału konkursu dotarło łącznie piętnastu artystów. Główną nagrodę otrzymał Bruce Liu z Kanady, a kolejne miejsca zdobyli: Aleksander Gadjiev i Kyohei Sorita, Martin Garcia Garcia, Aimi Kobayashi i Jakub Kuszlik, Leonora Armellini i JJ Jun Li Bui. Wszyscy finaliści zostali zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z Andrzejem Dudą. Miejsce jest szczególne, gdyż to właśnie tam w 1818 roku odbył się pierwszy publiczny koncert ośmioletniego Fryderyka Chopina. 

Alec Baldwin na planie filmowym zastrzelił kobietę. Kim była Halyna Hutchins?Alec Baldwin na planie filmowym zastrzelił kobietę. Kim była Halyna Hutchins?

Więcej o: