Dorota Gardias przeszła operację wycięcia guza. Wcześniej doszło do komplikacji. Dowiedziała się o nich przed zabiegiem

Dorota Gardias podczas rutynowej kontroli usłyszała, że ma zmianę nowotworową w piersi. Pod koniec września przeszła operację, jednak jeszcze przed zabiegiem dowiedziała się, że guz znacznie się powiększył.

Dorota Gardias podczas badania kontrolnego dowiedziała sie, że ma raka piersi. Diagnoza od lekarza z początku bardzo ją wystraszyła. Dziennikarka miała centymetrowy guz, który - jak się okazało - od lipca znacząco się powiększył. Co to oznacza?

Zobacz wideo Dominika Tajner ze łzami w oczach wyznała, że przeszła operację piersi. "Zmiana okazała się nowotworowa"

Andrzej ZauchaZabójca Andrzeja Zauchy udzielił wywiadu TVP. "Nie mogłem tego znieść"

Myślisz o rutynowych badaniach? Więcej na ten temat przeczytasz na Gazeta.pl.

Dorota Gardias o chorobowych komplikacjach

Dorota Gardias na 27 września miała zaplanowany zabieg. Choć już po nim mówiła w tygodniku "Świat i ludzie", że wszystko poszło po jej myśli, to jeszcze przed operacją dowiedziała się, że pojawiły się komplikacje. Guz przez zaledwie półtora miesiąca od diagnozy znacznie się powiększył.

Pojawiły się małe komplikacje. Przed zabiegiem okazało się, że guz urósł dwukrotnie. Całe szczęście zabieg się udał i czuje się już o wiele lepiej - powiedziała w rozmowie z "Party" Gardias.

Przed Dorotą Gardias jeszcze długa droga i najbliższe miesiące pokażą, czy faktycznie zabieg się udał. Jak będą wyglądały dalsze kroki w kwestii leczenia?

Rokowania są bardzo dobre. Póki co nie mogę nic dźwigać. Wkrótce zacznę rehabilitację i będę miała specjalne masaże, które zapobiegają deformacji piersi.

Dorota GardiasDorota Gardias z trudem powiedziała córce o nowotworze. "Mamy z Hanią umowę"

Dorota obawiała się reakcji fanów na wieść o chorobie, jednak zupełnie niepotrzebnie. Jak przyznała, dostała mnóstwo ciepłych słów i zachęciła niektóre internautki do przebadania się. My również apelujemy, by nie odwlekać badań, które mogą wykryć nieprawidłowości, a w konsekwencji przedłużyć czy nawet uratować życie. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście o skutecznej profilaktyce

Zobacz też: Shannen Doherty walczy z czwartym stadium raka. Nie poddaje się. "Budzę się, czując błogosławieństwo"

Więcej o: