"Dziewczyny z Dubaju". Paulina Gałązka w roli głównej. Odkryła ją Doda? Nie! Karierę robi od lat

Paulina Gałązka wcieli się w rolę głównej bohaterki w filmie Dody - "Dziewczyny z Dubaju". Wcześniej wystąpiła w kilku znanych produkcjach.

Premiera filmu "Dziewczyny z Dubaju" zbliża się wielkimi krokami, a napięcie potęguje zamieszanie, jakie od kilku tygodni panuje wokół produkcji. Główna rola w kontrowersyjnym filmie przypadła Paulinie Gałązce. To utalentowana aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, której potencjał dostrzegły również Doda i reżyserka Maria Sadowska. Co o niej wiemy?

Zobacz wideo Przedpremierowe kadry z filmu "Dziewczyny w Dubaju"

"Dziewczyny z Dubaju". Kim jest Paulina Gałązka?

Paulina Gałązka w 2013 roku ukończyła z wyróżnieniem Łódzką Szkołę Filmową na wydziale aktorskim. Jeszcze jako studentka zdobyła główną nagrodę na międzynarodowym festiwalu szkół teatralnych. Po zakończeniu nauki rozpoczęła pracę w warszawskim teatrze Ateneum. Zadebiutowała w sztuce "Tramwaj zwany pożądaniem" w reżyserii Bogusława Lindy.

Kariera Pauliny Gałązki nabierała tempa. Można ją było oglądać m.in. w sztuce "Ojciec", w której partnerowała wybitnemu Marianowi Opani. W 2018 roku zagrała również główną rolę w "Antygonie".

Gałązka wystąpiła do tej pory także w wielu filmach oraz serialach i to nie tylko w Polsce, ale też w Rosji, Norwegii i w Niemczech. Jej grę aktorką można było podziwiać m.in. w: "Kobiecie sukcesu", "Powidokach", "Córkach dancingu" oraz "Juliuszu". Gałązka jest też dobrze znana fanom seriali. Grała w "Skazanych", "Pierwszej miłości", "Znakach" i "Furiozie".

Paulina Gałązka - życie prywatne

Paulina Gałązka urodziła się 21 sierpnia 1989 w Warszawie. Jej mężem jest aktor i reżyser norweskiego pochodzenia Sindre Sandemo. Para pobrała się w czerwcu 2016 roku. Aktorka prowadzi konta na portalach społecznościowych, gdzie pokazuje kulisy życia zawodowego i prywatnego.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.