Biskup Antoni Długosz radzi Ewie Krawczyk, jak NIE powinna się ubierać po śmierci męża. "To jest rodzaj niezrozumienia"

Biskup Antoni Długosz odprawił mszę z okazji rocznicy urodzin Krzysztofa Krawczyka. Przed uroczystością zdradził dziennikarzom "Faktu", dlaczego Ewa Krawczyk nie powinna podczas żałoby po zmarłym mężu zakładać czarnych ubrań.

Krzysztof Krawczyk skończyłby 75 lat w środę 8 września. Mszę świętą w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach odprawił z tej okazji zaprzyjaźniony z rodziną biskup Antoni Długosz. W rozmowie z "Faktem" opowiedział, co poradził Ewie Krawczyk po śmierci męża. 

Zobacz wideo Chris Cugowski o słowach Dudy, „że młodzi lekceważą muzykę Krawczyka"

Krzysztof Krawczyk pogrzebPogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Artystę żegnają najbliżsi, politycy oraz osoby z branży

Biskup Antoni Długosz doradził Ewie Krawczyk

Na uroczystości zjawili się najbliżsi zmarłego w kwietniu artysty m.in. Krzysztof Krawczyk junior, przyjaciel z zespołu Trubadurzy Marian Lichtman i żona, Ewa Krawczyk. Najpierw odbyła się msza, a następnie wszyscy udali się na cmentarz, gdzie złożyli znicze na grobie w Grotnikach. Na miejscu pojawili się dziennikarze "Faktu", którzy jeszcze przed uroczystością wypytywali biskupa Długosza o szczegóły z życia artysty. Duchowny przyznał, co poradził Ewie Krawczyk po śmierci męża. 

Krzyśka traktowaliśmy jak swojego brata, więc trudno przyjąć to wszystko, ale wiara w pana Jezusa powoduje, że trochę inaczej się patrzy na śmierć. Nawet żonie Krzysztofa, Ewie, mówiłem, by nie chodziła wciąż w czarnym kolorze, bo to jest rodzaj niezrozumienia istoty chrześcijaństwa.

Zobacz też: Krzysztof Krawczyk junior uczcił 75. urodziny zmarłego ojca. Zaśpiewał własną wersję znanego hitu artysty

Stwierdził, że żona artysty nie powinna podchodzić do jego śmierci z poczuciem straty, ale wyjść z założenia, że wokalista ma teraz lepiej niż na Ziemi, bo obchodzi "pierwsze urodziny w niebie".

Ja wiem, że boli, ale wracajmy do słów Jezusa, że jest naszym zmartwychwstaniem i życiem i w tym kontekście, gdy przeżywamy odejście Krzysia i jego 75. rocznicę urodzin, to musimy pamiętać, że on ma pierwsze urodziny w niebie.

Ewa KrawczykEwa Krawczyk mocno przeżywa żałobę po śmierci męża. Sięgnęła po pomoc specjalisty

Co sądzicie o słowach biskupa Długosza?

Więcej o: