Miss Polski z "orłem" pod pachą, ale wiele uczestniczek konkursów piękności miało dziwne stroje. Jedna była... samolotem, inna ptakiem

Myśleliście, że patriotyczna kreacja Natalii Balickiej podczas Miss Supranational 2021 kłuła w oczy? A co powiecie o tych stylizacjach? Oto najdziwniejsze suknie na konkursach piękności.

Nie milkną echa kreacji z orłem na piersi autorstwa Eli Piorun, którą Natalia Balicka miała na sobie podczas finałowej gali Miss Supranational. Patrząc na inne suknie "narodowe" podczas rozmaitych konkursów dla najpiękniejszych kobiet na świecie, nawet stylizacja Polki wypada dość blado.

Zobacz wideo Paulina Krupińska na Miss Polonia 2019 w sukience, w której wygrała konkurs w 2012 roku

Wyspy Bahama

Miss z wysp Bahama, Shauntae Miller, podczas jednego z konkursów Miss Universe włożyła kapitański mundur i ciągnęła za sobą model samolotu. Shauntae napisała na Instagramie, że chciała w ten sposób oddać hołd bahamskim liniom lotniczym.

Wyspy BahamaWyspy Bahama YouTube

Indie

Podczas konkursu Miss Supranational w 2019 roku na scenie zaprezentowała się Shefali Sood, miss Indii. Kreacja dziwna, ale silnie związana z tradycją. Stanowi awatar Razijji - jedynej kobiety, która kiedykolwiek rządziła Sułtanatem Delhijskim.

IndieIndie YouTube

Dania

Fani konkursu Miss Universe z pewnością pamiętają też strój Amandy Petri, czyli Miss Danii 2020. Petri wyróżniała się w gigantycznym, pierzastym, neonowym kostiumie, do którego rękawów dopięte były płetwy. Suknia została zaprojektowana przez Espinozę i Nuneza, a inspirację do jej stworzenia stanowiła duńska "Mała syrenka" Hansa Christiana Andersena.

DaniaDania YouTube

Haiti

Podczas 69. konkursu Miss Universe Eden Berandoive z Haiti niosła na sobie… fortecę. Kostium był ukłonem w stronę Citadelle Laferrière, górskiej twierdzy na północy Haiti. Symbole narodowe zostały umieszczone na nakryciu głowy.

HaitiHaiti YouTube

Malta

Czym jest orzeł Natalii Balickiej w porównaniu do stroju, który podczas konkursu Miss Supranational w Katowicach miała na sobie Rebecca Pace z Malty? Modelka była przebrana za ptaka, którego podobiznę znajdziemy na maltańskich znaczkach pocztowych i widokówkach.

MaltaMalta YouTube

Japonia

W 2018 roku w konkursie Miss Universe wystartowała japońska modelka i aktorka Yuumi Kato. W części poświęconej motywom narodowym Japonka zaprezentowała kostium rodem z bajki "Czarodziejka z księżyca". Poznajecie?

JaponiaJaponia YouTube

Wietnam

Podczas jednego z konkursów piękności H'Hen Nie miała na sobie sukienkę w kształcie kosza pełnego chleba, która została zainspirowana tradycyjnym wypiekiem z Wietnamu zwanym banh mi. Kreacja nie wszystkim się spodobała. W sieci pojawiły się głosy, że jest to "strój odpowiedni na Halloween".

WietnamWietnam YouTube

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.