Patrycja Kujawa wspomina kostium narodowy swojego autorstwa z 2019 roku. Nie było "zdechłego orła". "Ręczna praca igiełką"

W internecie aż huczy od komentarzy i żartów na temat patriotycznej sukienki z orłem, w której zaprezentowała się nasza kandydatka na Miss Supranational 2021. Patrycja Kujawa, która stworzyła zjawiskowy kostium narodowy na Miss Universe w 2019 roku wspomina, ile pracy musiała włożyć w kreację, którą nazwano arcydziełem.

Natalia Balicka reprezentowała nasz kraj na wyborach Miss Supranational 2021. Czerwona sukienka z orłem, w której się pokazała, wzbudziła niemałe zainteresowanie i natychmiast stała się obiektem żartów. Kreację "narodową" własnego autorstwa sprzed lat, nawiązującą do polskiego godła, przypomniała też projektantka Patrycja Kujawa, która stworzyła suknię dla Olgi Buławy na Miss Universe 2019. Przyznała, że nie podjęłaby się zaprojektowania kolejnej takiej kreacji.

Zobacz wideo Paulina Krupińska na Miss Polonia 2019 w sukience, w której wygrała konkurs w 2012 roku

Patrycja Kujawa wspomina zjawiskową kreację narodową na Miss Universe 2019 

W kreacjach od Patrycji Kujawy pokazywała się Marina Łuczenko-Szczęsna, Blanka Lipińska, Doda, czy Sylwia Grzeszczak. Projektantka stawia na bogato zdobione suknie, które przyciągają wzrok i oszałamiają dbałością o najmniejsze detale. Na fali popularności sukienki z orłem układającym się niby szarfa na polskiej kandydatce do tytułu Miss Supranational 2021, Patrycja postanowiła przypomnieć, jak wyglądał proces tworzenia kreacji narodowej jej autorstwa na prestiżowy konkurs Miss Universe w 2019 roku.

Pozwolę sobie przypomnieć Miss Universe 2019. Stworzenie tych rzeczy zajęło nam wtedy kilka miesięcy. Wszystko to ręczna praca, szycie igiełką dzień po dniu. Tego się nie oszuka, zawsze widać - napisała projektantka.

Patrycja Kujawa wspomina zjawiskową kreację narodową na Miss Universe 2019Patrycja Kujawa wspomina zjawiskową kreację narodową na Miss Universe 2019 Fot. Instagram/ kujawa.patrycja_designer

Patrycja wraz z zespołem uszyła trzy sukienki. Kreacja narodowa w białym kolorze składała się z trzech części, a inspiracją do jej stworzenia było polskie godło. Skrzydła zdobione gęsimi piórami miały rozpiętość i wysokość 1,5 metra. Ogon rozciągał się na długość trzech metrów i szerokość około 3,5 metra. Oprócz tego Olga Buława zaprezentowała się w czerwonej sukni zdobionej kryształami i mini sukience. Dzięki tym sukniom projektantka została zauważona na arenie międzynarodowej i miała okazję współpracować z Harper's Bazaar. 

Tysiące piór i wyhaftowanych pereł. Miss Universe, mój kostium narodowy. Kolejnego się nie podjęłam. W ten włożyłam z ekipą milion procent i dostałam z niego to, co chciałam. Te kostiumy przyniosły mi bardzo cenne współprace za granicą - dodała Patrycja Kujawa.

Patrycja Kujawa wspomina zjawiskową kreację narodową na Miss Universe 2019Patrycja Kujawa wspomina zjawiskową kreację narodową na Miss Universe 2019 Fot. Instagram/ kujawa.patrycja_designer

Autorką tegorocznej patriotycznej kreacji na Miss Supranational 2021 w biało czerwonych barwach jest Ela Piorun, która współpracuje m.in. z Agatą Kornhauser-Dudą. Suknia jej projektu nie zachwyciła jednak internautów tak, jak kreacje od Patrycji Kujawy. Padły nawet takie porównania, że wijący się na piersi modelki ptak wygląda jak "zdechły orzeł".

Która z nich bardziej przypadła wam do gustu? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.