Justyna Nagłowska szczerze o późnym macierzyństwie. "Nie mam już tego pędu". Żona Borysa Szyca ma radę dla kobiet

Justyna Nagłowska zabrała głos w dyskusji dotyczącej późnego macierzyństwa. Żona Borysa Szyca podzieliła się osobistą refleksją na Instagramie.

W 2020 roku Justyna Nagłowska i Borys Szyc przywitali na świecie pierwsze wspólne dziecko. Dziennikarka urodziła w wieku 40 lat. Od tamtej pory publikuje zdjęcia z synem, dzięki czemu wiemy, że Henio rośnie jak na drożdżach. Chętnie też porusza tematy dotyczące macierzyństwa. Para ma również dzieci z poprzednich związków. Szyc jest ojcem Sonii, a Nagłowska mamą dwóch córek - Franciszki i Stefanii. 

Zobacz wideo Boryc Szyc zapewnił obszerną relację z Oscarów

Justyna Nagłowska chwali sobie późne macierzyństwo

Justyna Nagłowska jest aktywna na Instagramie i chętnie wchodzi w interakcje z internautami. Ostatnio zorganizowała sesję pytań i odpowiedzi, podczas której zabrała głos w dyskusji dotyczącej późnego macierzyństwa.

Skąd wiedzieć, kiedy jest najlepszy czas na dziecko? Czy istnieje taki? - zapytała jedna z internautek.
Wydaje mi się, że to się czuje po prostu, że chce się mieć dziecko z tym mężczyzną. Warto chyba tak kombinować. Nie warto natomiast, będąc młodą i wciąż szukającą siebie, decydować się na dziecko, bo dobrze jest je po prostu mieć - napisała.

Żona Borysa Szyca postanowiła podzielić się też cenną radą. Według niej, zanim kobieta świadomie zdecyduje się na dziecko, powinna przede wszystkim zadbać o siebie.

Z perspektywy czasu myślę sobie, że warto się spotkać ze sobą samą i się ugruntować zanim zostanie się mamą Ukoić swoje wewnętrzne dziecko, bo każdy z nas ma jakieś ranki. Podopieszczać samą siebie. To bardzo ułatwia.

Dziennikarka wyznała także, za co najbardziej ceni późne macierzyństwo.

Nie mam już tego pędu, tego fomo (strach przed pominięciem - przyp. red.), że coś gdzieś się dzieje, a mnie tam nie ma, bo jestem z dziećmi. Ale lubię też to, że dziewczynki są już duże i potrafią zrobić wiele wokół siebie, bo ja mam już mniej siły niż w wieku 30 lat - dodała Nagłowska.

Justyna NagłowskaJustyna Nagłowska jus_naglowska/Instagram

Ostatnio ciekawą refleksją na temat późnego macierzyństwa podzieliła się także aktorka Magdalena Boczarska, która urodziła syna w wieku 39 lat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.