Jan Pęczek nie żyje. Ujawniono przyczynę śmierci aktora z "Barw szczęścia"

Dyrektor Teatru Współczesnego w Warszawie przekazał 28 lipca smutną wiadomość o śmierci Jana Pęczka. Aktor, znany m.in. z "Barw szczęścia", chorował na nowotwór szpiku kostnego.

W wieku 71 lat zmarł Jan Pęczek. Aktor znany z serialu "Barwy szczęścia" związany był ostatnio z Teatrem Współczesnym w Warszawie.

Zobacz wideo Oni odeszli z 'Barw szczęścia'

Jan Pęczek nie żyje. Przyczyną śmierci był nowotwór szpiku kostnego

Jana Pęczka widzowie pamiętają przede wszystkim takich produkcji, jak "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe", "Samo życie" czy "Na Wspólnej".

Informację o jego śmierci przekazał Maciej Englert, zamieszczając na stronie Teatru Współczesnego w Warszawie poruszających wpis. Dyrektor teatru w ciepłych słowach opisał zmarłego aktora.

Był osobą spolegliwą, w prawdziwym znaczeniu tego słowa, można było na nim polegać i jednocześnie ufać, zarówno jako człowiekowi, jak i artyście. Skromny, lojalny i ciepły, mimo swojej hardej i dumnej "góralskiej duszy".

Według informacji, do których dotarł "Super Express", aktor od jakiegoś czasu chorował na nowotwór szpiku kostnego. Wspomniał o tym Maciej Englert, żegnając aktora.

Podobnie jak w ostatnich miesiącach zmagań z, jak się okazało, nieuleczalną chorobą, potem z niespodziewaną śmiercią żony, jego siła budziła najwyższy podziw i szacunek. Trudno przyjąć wiadomość o śmierci przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem.

Słowa pożegnania Macieja Englerta wskazują na to, że Jan Pęczek w ostatnich dniach bardzo cierpiał.

Przypomnijmy, że Jan Pęczek poza popularnymi serialami telewizyjnymi występował na deskach wielu teatrów: m.in. Teatru Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu, Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach oraz Teatru Popularnego w Warszawie. Od 1982 roku natomiast był związany z Teatrem Współczesnym. Pojawił się także w tak znanych filmach, jak "Rozmowy kontrolowane" czy "Pogranicze w ogniu".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.