Anna Kalczyńska mocno o szczepionkach. "Nie szczepisz się, nie korzystasz"

Anna Kalczyńska jasno zadeklarowała swoje stanowisko w sprawie szczepionek. Na Instagramie nawiązała do ustawy o obowiązkowych szczepieniach przeciw COVID-19 we Francji.

W październiku 2020 roku Anna Kalczyńska poinformowała, że została zakażona koronawirusem, a po jakimś czasie wyznała, że choroba wiele ją kosztowała. Dziennikarka skorzystała z pierwszej okazji do zaszczepienia się i włączyła się w akcję promowania szczepień. Teraz ponownie zabrała głos w tej sprawie. 

Zobacz wideo Rząd dopuści możliwość mieszania szczepionek przeciw COVID-19

Izabela JanachowskaJanachowska potwierdza doniesienia Plotka. Mówi też o imieniu dla córki i diecie

Anna Kalczyńska mocno na temat szczepień

Anna Kalczyńska opublikowała na InstaStories ważny wpis, w którym nawiązała do sytuacji we Francji, gdzie Zgromadzenie Narodowe, niższa izba francuskiego parlamentu, przyjęło nową ustawę antycovidową, która zawiera rozszerzenie certyfikatu sanitarnego i przepisy o obowiązkowych szczepieniach dla pracowników służby zdrowia.

Parlament we Francji przyjął ostatecznie projekt ustawy o obowiązkowych szczepieniach. Emmanuel Macron w zdecydowanych słowach o antyszczepionkowcach, ale wg sondażu lfop dla JDD zaledwie 35 proc. popiera Pass Sanitaire, 49 proc. jest mu przeciwnych, a 16 proc. jest niezdecydowanych" - czytamy we wpisie prezenterki.

Dalej dziennikarka podkreśliła, że władze Francji podjęły zdecydowane działania, a na koniec zacytowała prezydenta Emmanuela Macrona.

Nie szczepisz się - nie korzystasz z dostępu do kultury. "Nieszczepienie się to nie walka o wolność - to nieodpowiedzialność i egoizm" - napisała Kalczyńska.

Anna Kalczyńska nigdy nie ukrywała swojego stosunku do antyszczepionkowców i koronasceptyków, uznając ich teorie za "współczesne szaleństwo".

Rozumiem, że część społeczeństwa zawsze jest sceptyczna, ale z faktami nie można dyskutować. Musimy się pogodzić z tym, że taka choroba istnieje - mówiła wcześniej.

Agnieszka i Wojtek ze 'Ślubu od pierwszego wejrzenia'Agnieszka ze "ŚOPW" pokazała zdjęcie z wakacji. Fani wróżą: To będzie chłopiec

Co sądzicie o obowiązkowych szczepieniach przeciwko COVID-19?

Więcej o: