Camila Cabello nokautuje hejterów i apeluje o samoakceptację: Toczenie walki z ciałem nie jest już w modzie

Camila Cabello nagrała filmik, w którym bez oporów pokazała swoje ciało. Gwiazda w szczerych słowach odniosła się do hejterów i poruszyła temat samoakceptacji.

Media społecznościowe są platformą, która wydatnie przyczynia się do promowania idealnego wyglądu nierzadko daleko odbiegającego od rzeczywistości - czy to za sprawą medycyny estetycznej, czy rozmaitych filtrów nakładanych na zdjęcia. Odpowiedzią na to jest ruch ciałopozytywności (body positive), który zachęca do akceptowania i pokazywania swojej cielesności w pozytywnym świetle - niezależnie od tego, w jakim stopniu odbiega od "kanonów piękna". Tematykę samoakceptacji poruszyła Camila Cabello. Gwiazda wybrała się na przebieżkę po parku, po czym nagrała filmik na TikToku z inspirującymi słowami dla obserwatorów.

Zobacz wideo Nosowska czyta swojej suczce wpis Kaczorowskiej. "Już w połowie się załamała"

Camila Cabello o samoakceptacji

Cabello opowiedziała, że podczas biegu po parku zorientowała się, że nie zasłania brzucha. Choć początkowo wzbudziło to w niej niepokój, szybko zdołała się uspokoić. Gwieździe cały czas towarzyszyli paparazzi i być może dlatego zdecydowała się na publikację filmiku - po tym, jak zdjęcia ukazały się w sieci. 

Biegałam właśnie w parku. Dbałam o swój interes, chciałam być fit i w duchu zdrowego stylu życia. Miałam na sobie top, który odsłania mój brzuch, bo biegałam i robiłam rzeczy jak każda inna osoba. I nagle pomyślałam: cholera. Ale potem przypomniałam sobie, że toczenie walki z ciałem nie jest już w modzie.
 

Cabello wyznała, że kocha swoje ciało i zaapelowała do innych, aby również zaakceptowali swoje niedoskonałości.

Jestem wdzięczna za ciało, które pozwala mi robić to, co chcę robić. Jesteśmy prawdziwymi kobietami z krągłościami, cellulitem, rozstępami i tłuszczem. I musimy to kochać.

Podobne przesłanie wśród polskich gwiazd ma w swojej twórczości Ewa Farna. Wokalistka wyznała w rozmowie z Dorotą Wellman, że już dawno przestała gonić za "idealnym" rozmiarem i obecnie najważniejsze jest dla niej zdrowie oraz to, jak sama czuje się ze sobą. Redakcja Plotka również w pełni popiera taką postawę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.