Księżna Kate i książę William źle wychowują syna? Tak twierdził książę Harry. Ekspertka: Posadzili księcia George'a pośrodku

11 lipca siedmioletni książę George zasiadł u boku rodziców na trybunach stadionu Wembley i z wypisaną na twarzy gamą emocji śledził przebieg finału Euro 2020. Ekspertka przeanalizowała mowę ciała i zachowanie chłopca. Jej wnioski nie zgadzają się z tym, co twierdził kiedyś Harry.

Zdjęcia księcia George'a (roześmianego po zdobyciu gola przez Anglików i zasmuconego po ostatecznej przegranej) obiegły cały świat. Siedmiolatek towarzyszył rodzicom na trybunach podczas finału EURO 2021 i z emocjami godnymi prawdziwego kibica reagował na każdy zwrot akcji w grze. W przypływie radości rzucił się nawet w ramiona matki.

Czy takie zachowanie chłopca jest zgodne z królewską etykietą? Georgina Durrant, ekspertka zajmująca się na co dzień analizą metod wychowawczych, podkreśla, że dziecięca spontaniczność w postawie najstarszego syna księżnej Kate i księcia Williama jest w pełni naturalna i świadczy o wielkiej miłości, którą rodzice darzą George'a. Tym samym zaprzeczyła oskarżeniom Harry'ego?

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William z dziećmi w ogrodzie!

Jak księżna Kate i książę William wychowują syna? Ekspertka analizuje

Książę Harry w wywiadzie dla Oprah Winfrey żalił się, że wychowywanie dzieci na brytyjskim dworze według twardych reguł nie wpływa dobrze na ich rozwój. Mąż Meghan Markle zasugerował, że chęć zadbania o komfort psychiczny dorastającego Archiego to jeden z powodów, dla których uciekł od królewskich obowiązków. Czyżby pociechy pozostałego w Wielkiej Brytanii Williama rzeczywiście ucierpiały na rodzicielskich nakazach i zakazach? 

Georgina Durrant, autorka książki "100 sposobów na naukę dziecka poprzez zabawę", ma inne zdanie na ten temat. Ekspertka poruszająca na swoim blogu tematy rodzicielskie twierdzi, że zachowanie księcia George'a na meczu Anglia-Włochy udowadnia, że siedmiolatek jest szczęśliwym dzieckiem i ma wspaniałą więź z rodzicami. 

To oczywiste, że książę i księżna Cambridge starają się być kochającymi, troskliwymi rodzicami, a dzieci są dla nich całym światem. Podczas meczu posadzili księcia George'a pośrodku, między sobą. To bardzo piękny gest, który bez wątpienia sprawił, że chłopiec poczuł się jeszcze bardziej pewnie i bezpiecznie. Podczas finału Euro widzieliśmy, jak oboje rodzice reagowali na jego zachowanie - przytulali go, kiedy tego potrzebował. Oni naprawdę bardzo się kochają - zapewniała w jednym z brytyjskich magazynów. 
 

Na łamach dziennika "Daily Mail" czytamy, że według Durrant książę George naśladuje zachowanie rodziców, co może świadczyć o tym, że są dla niego wzorem. 

To był wspaniały widok, kiedy [George- przyp.red.] naśladował swojego klaszczącego i wiwatującego tatę, gdy Anglia strzeliła gola i kiedy rzucił się z radości w otwarte ramiona mamy. George pokazuje swoje emocje, nawet publicznie, a to jest najlepsze świadectwo, że rodzice wychowali go tak, by czuł się komfortowo w każdej sytuacji i nie wstydził się własnych reakcji - tłumaczy ekspertka. 

Trzeba przyznać, że zdjęcia wtulonego w mamę siedmiolatka są naprawdę urocze. 

Więcej o: