Gwiazda "M jak miłość" zachorowała na raka. Jest w dramatycznej sytuacji. Aktorzy zbierają pieniądze

Jan Janga-Tomaszewski, aktor znany z serialu "M jak miłość" zachorował na raka. Koledzy po fachu zorganizowali dla niego zbiórkę pieniędzy, ponieważ jego sytuacja finansowa znacznie się pogorszyła.

Jan Janga-Tomaszewski znany m.in. z "M jak miłość" choruje na raka i jest w poważnym stanie. Jak podało Radio Zet, aktor przebywa obecnie w szpitalu onkologicznym, gdzie czeka na leczenie. Niestety, nie jest w stanie sam go sfinansować. Na pomoc przyszedł mu kolega po fachu, Jacek Bończyk.

Zobacz wideo Teresa Lipowska pojawiła się na Telekamerach. Zapytaliśmy ją o Witolda Pyrkosza

Gwiazda "M jak miłość" choruje na raka. Trwa zbiórka pieniędzy

Ostatni raz Jan Janga-Tomaszewski pojawił się na ekranach w 2018 roku. Od tamtej pory aktor nie mógł pracować. Jego sytuacja finansowa bardzo się pogorszyła. W ciągu zaledwie kilku miesięcy nowotwór zaczął postępować. Jacek Bończyk opisał stan kolegi w zbiórce pieniędzy, którą udostępnił.

Od jesieni ubiegłego roku Jan zmagał się przez kilka miesięcy z półpaścem, który znacznie go osłabił oraz doprowadził do sporej utraty wagi. Ze względu na pandemię kontakt z lekarzami był mocno utrudniony, więc dopiero w maju b.r. można było zacząć kompleksowe badania. Niestety, po wielu korowodach związanych z rejestracją i odsyłaniem z placówki do placówki, okazało się, że u naszego kolegi zdiagnozowano raka płuca, który ma już teraz przerzuty do mózgu - poinformował Jacek Bończyk w opisie zbiórki.

Przyjaciel aktora dodał, że od ponad dwóch lat nie miał możliwości zarobić na życie, ponieważ choroba wykluczyła go z normalnego funkcjonowania.

Mogę Was zapewnić, że mimo wielu przeciwności, Jan się nie poddaje – zawsze był twardym facetem, który nie rozczulał się nad sobą, a chętnie pomagał innym. Zwracam się więc z gorącą prośbą – pomóżcie mu i wesprzyjcie go, jak możecie, według Waszych możliwości - zaapelował Jacek Bończyk.
 

Jan Janga-Tomaszewski w "M jak miłość" wcielił się w kucharza Egona Rogalę i wspólnika Marka Mostowiaka w pubie "u Stefana". Aktor grał także na deskach wielu teatrów, ma za sobą role w kilkunastu serialach i filmach. Przede wszystkim jest jednak uznanym aktorem dubbingowym. Wcielał się w przeróżne postacie w znanych filmach animowanych. Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.

Więcej o:
Copyright © Agora SA