Królowa Elżbieta powróciła na zawody jeździeckie Royal Ascot. Monarchini dawno nie była tak uśmiechnięta

Królowa Elżbieta II zawitała na trwającym od kilku dni Royal Ascot. Impreza, którą ze względu na pandemię musiała ominąć w ubiegłym roku, sprawiła jej teraz ogromną radość. Monarchini dawno nie była tak uśmiechnięta, szczególnie w świetle smutnych wydarzeń minionych miesięcy.

Jazda konna to największa pasja królowej Elżbiety II. Monarchini po dwuletniej przerwie powróciła (oczywiście w roli obserwatorki) na tor wyścigowy i w towarzystwie brytyjskich polityków kibicowała zawodnikom podczas Royal Ascot - organizowanego każdego roku i patronowanego przez rodzinę królewską wydarzenia, które jest nie tylko sportowym pojedynkiem, ale również istną rewią mody i pokazem rozmaitych kapeluszy. 

Widać, że królowa długo czekała na to, by zasiąść na trybunach. Uśmiech nie schodził jej z twarzy i wyglądała naprawdę promiennie!

Zobacz wideo Tak przed pandemią świętowano urodziny królowej Elżbiety. Było hucznie!

Królowa Elżbieta w miętowym płaszczu na Royal Ascot 

Monarchini przybyła na odbywający się w hrabstwie Berkshire najbardziej prestiżowy na świecie wyścig konny sprezentowanym na 50. rocznicę koronacji Bentleyem. Przywitana gorącymi oklaskami i głośnymi okrzykami zasiadła na trybunach, prezentując się świetnie w eleganckim, miętowym płaszczu i dobranymi pod jego kolor kapeluszu oraz sukienką w barwne wzory. Królowa dopełniła całą stylizację klasycznymi dodatkami - perłową biżuterią, której jest niezwykle wierna od lat i przyczepioną do płaszcza broszką. 

Królowa Elżbieta na wyścigach konnychKrólowa Elżbieta na wyścigach konnych East News

Królowa Elżbieta, Meghan i HarryKrólowa przymila się do Harry'ego i Meghan? Wysyła do nich "sygnał"... broszką

Monarchini spędziła czas w towarzystwie brytyjskich polityków oraz u boku Johna Warrena - światowej sławy trenera koni i pełniącego od 2001 roku funkcję jej doradcy do spraw hodowli tych zwierząt. Co ciekawe, na fotorelacjach z imprezy nie widać nigdzie Kate Middleton i innych członków rodu. Dopatrzyliśmy się jednak szerokiego uśmiechu na twarzy królowej. 

Królowa Elżbieta na wyścigach konnychKrólowa Elżbieta na wyścigach konnych East News

To miły widok, zwłaszcza że zarówno śmierć księcia Filipa, jak i medialny konflikt rodziny królewskiej z Harrym i Meghan z pewnością w ostatnich miesiącach odbiły się negatywnie na samopoczuciu monarchini. 

Księżna DianaDo kogo księżna Diana dzwoniła przed wypadkiem? "Byłem ostatni". Są szczegóły

Więcej o: