Cezary Żak o trudnej pracy młodszej córki. Mierzyła się z samotną śmiercią. "Ona żegnała ludzi umierających na szpitalnych łóżkach"

Cezary Żak opowiedział o tym, z czym mierzyła się jego młodsza córka, Zuzanna. W czasie pandemii koronawirusa pracowała na oddziale covidowym.

Cezary Żak od ponad 30 lat jest w związku z aktorką Katarzyną Żak. Para doczekała się dwóch córek. Aleksandra urodziła się w 1988 roku, natomiast Zuzanna ma obecnie 26 lat. Obu na próżno szukać w mediach, bo nie poszły w ślady rodziców. Aleksandra zajmuje się produkcją programów dla dzieci, a Zuzanna ukończyła szkołę medyczną. Teraz Cezary Żak opowiedział, jak w czasie pandemii wyglądała praca młodszej z córek.

Zobacz wideo Cezary Pazura opowiedział o najstarszej córce. „Odziedziczyła naiwność"

Iga KrefftIga Krefft: Przeszłam załamanie nerwowe. Opowiedziała o walce z chorobą

Żak szczerze o pracy córki Zuzanny. "Ona żegnała ludzi umierających na szpitalnych łóżkach"

Zuzanna Żak skończyła studia medyczne w 2019 roku. Jej praca jest dla znanych rodziców powodem do dumy, ale często przyprawia ich też o ból głowy. Szczególnie ciężko było w czasie pandemii, która akurat zbiegła się z rozpoczęciem kariery Zuzanny. Cezary Żak opowiedział o tym w rozmowie z Plejadą.

Ona żegnała ludzi umierających na szpitalnych łóżkach, zamiast ich rodzin. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Zuzia potwornie to przeżywała. Czas jej dyżurów na oddziałach covidowych był traumatyczny. Ale to też dla niej cenne doświadczenie.

Aktor nie ukrywa, że praca na oddziale covidowym wpłynęła na zdrowie psychiczne i fizyczne córki.

Przeżyła coś takiego w pierwszym roku uprawiania swojego zawodu. Uważam, że poukładało jej to system zawodowych wartości na całe życie.

Kilka miesięcy temu aktor opublikował na Instagramie fotografię Zuzanny, nazywając ją "swoją bohaterką".

 

królowa Elżbieta II, Joe BidenKrólowa spotkała się Bidenami. Jill w ulubionym kolorze Melanii, ale to monarchini zrobiła furorę

Cezary Żak to jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów. Jest doskonale znany widzom takich produkcji, jak "Miodowe lata" czy "Ranczo". Jest też reżyserem, a niedawno miała miejsce premiera jego sztuki "Kolacja dla głupca".

Więcej o: