Córka Gordona Ramsaya po dwóch napaściach seksualnych trafiła do szpitala z PTSD. Minęły już trzy lata: Nie powiedziałam o tym nikomu

Holly Anna Ramsay jest córką znanego kucharza, Gordona Ramsaya. Młoda kobieta wyznała, że gdy zaczęła studia, dwa razy została napadnięta na tle seksualnym. Z tego powodu zaczęła cierpieć na stres pourazowy. Przez trzy tygodnie dochodziła do siebie jako pacjentka w szpitalu psychiatrycznym. Holly wróciła pamięcią do wstrząsających wydarzeń.

Holly Ramsay zdobyła się na szokujące wyznanie. Ujawniła, że była hospitalizowana z powodu zespołu stresu pourazowego, spowodowanego dwiema napaściami na tle seksualnym. Wszystko wydarzyło się, gdy rozpoczęła studia. Młoda kobieta nie była w stanie poradzić sobie z traumą i poprosiła o pomoc specjalistów.

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Córka Gordona Ramsaya doświadczyła przemocy seksualnej 

Holly Ramsay obecnie ma 21 lat. Trzy lata temu padła ofiarą napaści na tle seksualnym - dwukrotnie. W swoim najnowszym podcaście nie wdawała się w szczegóły, jednak zdobyła się na tyle odwagi, że opowiedziała, co działo się z nią później. Gdy już wydawało jej się, że poradzi sobie z traumą, rozwinęła się u niej depresja. Dodała, że działo się to w czasie, kiedy właśnie zaczęła studia, które miały być ekscytującym momentem w jej życiu. Z powodu koszmarnych wydarzeń nie umiała cieszyć się codziennością. Nie zdawała sobie sprawy, że cierpi na zespół stresu pourazowego, aż nie została poprawnie zdiagnozowana. 

Poszłam na uniwersytet, studiowałam projektowanie mody i bardzo mi się to podobało. Ale w drugiej połowie pierwszego roku cierpiałam na zespół stresu pourazowego i nie miałam pojęcia, że to się dzieje - powiedziała kobieta. 

Gdy przestała wychodzić z domu i zaczęła opuszczać zajęcia, postanowiła poszukać pomocy. Holly wyznała, że spędziła trzy tygodnie jako pacjentka w szpitalu psychiatrycznym. Zdiagnozowano u niej PTSD (zespół stresu pourazowego), depresję i stany lękowe. 

Zespół stresu pourazowego był wynikiem dwóch napaści seksualnych, do których doszło kiedy miałam 18 lat. Nie powiedziałam o tym nikomu przez rok. Po prostu cały czas miałam to z tyłu głowy - dodała. 
 

Holly po hospitalizacji zaczęła uczęszczać trzy razy w tygodniu na terapię. Córka Gordona Ramsaya otworzyła się, by móc pomóc innym osobom, które również doświadczyły przemocy seksualnej. Dodała, że traumatyczne doświadczenia próbuje teraz wykorzystać do czegoś dobrego. 

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD). Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA