"Przyjaciele" powracają na ekrany. Wiedzieliście, że to Courteney Cox miała grać Rachel, w którą wcieliła się Jennifer Aniston?

Gratka dla fanów kultowego serialu "Przyjaciele". Przed nami odcinek specjalny, w którym zobaczymy, jak zmienili się bohaterowie po 17 latach od nagrania ostatniego sezonu. Z okazji "Spotkania po latach" przedstawiamy dziesięć ciekawostek z planu.

Serial "Przyjaciele" doczekał się miana kultowej produkcji. Nie ma osoby, która by o nim nie słyszała. Był wyświetlany w latach 1994-2004. Cała szóstka spotka się ponownie w specjalnym odcinku "Przyjaciele: Spotkanie po Latach" i podzieli się swoimi wrażeniami. Z tej okazji przypominamy dziesięć najlepszych ciekawostek z planu. 

Zobacz wideo "Friends: Reunion". Zobacz zwiastun nowego epizodu serialu "Przyjaciele"!

Ten Preston nie żyjeTragiczny finał poszukiwań 25-letniego rapera. Maciej Konopka nie żyje

"Przyjaciele". Ciekawostki z serialu 

Serial "Przyjaciele" we wrześniu będzie obchodził 27. rocznicę telewizyjnego debiutu. W ciągu dziesięciu sezonów fani pokochali przygody szóstki przyjaciół. Jednym z najbardziej lubianych przez widzów odcinkiem jest "Ten z quizem". Wielbiciele z pewnością pamiętają, że pytanie, które pozbawiło Rachel i Monicę mieszkania dotyczyło zawodu Chandlera. Po przegranej Chandler wjechał do swojego nowego lokum na rzeźbie białego psa, a ta tak naprawdę należała do Jennifer Aniston. Aktorka otrzymała ją od swojej przyjaciółki na szczęście, a scenarzyści postanowili wykorzystać ją w programie. 

W serialu były również poruszane kontrowersyjne, jak na tamte czasy problemy. To właśnie w "Przyjaciołach" został pokazany ślub dwóch lesbijek.

Nie jest tajemnicą, że aktorzy otrzymali rekordowe gaże za każdy z odcinków w ostatnim sezonie. Siła przyjaciół tych na ekranie, jak i w życiu prywatnym tkwiła w tym, że żaden z głównych aktorów nie zarabiał inaczej od reszty. Zaczynali od wynagrodzenia 22 500 dolarów za odcinek, a skończyli na 1 000 000 dolarów. Wszystkie negocjacje prowadzili wspólnie.

 

Kompletowanie obsady nie należało do najłatwiejszych zadań. Twórcy serialu zdradzili w książce "Friends. Ten o najlepszych odcinkach", że rola Rossa była tworzona specjalnie dla Davida Schwimmera.

Pracując nad postacią Rossa, od początku myśleliśmy właśnie o nim - wspomniał David Crane. 

Courteney Cox starała się o rolę Rachel, a Jennifer Aniston o rolę Moniki. Wyobrażacie sobie pedantyczną Monicę jako rozpieszczoną młodą kobietę, która za zakupy w luksusowych sklepach płaci kartą ojca? I KNOW - jak by to powiedziała serialowa Monica.

Przyglądając się postaci wykreowanej przez Courteney Cox, nie można zapomnieć, że w życiu prywatnym jest ona równie pedantyczna jak Monica. Marta Kauffman zdradziła, że garderoba aktorki lśniła czystością, a Cox sprzątała nawet pomieszczenia swoich przyjaciół. 

 

Twórcy serialu starali odnosić się do aktualnych wydarzeń. W jednym z odcinków, który nakręcono przed 11 września, Chandler i Monica nie mogli wejść na pokład samolotu i wylecieć w podróż poślubną, ponieważ Chandler powiedział na lotnisku słowo "bomba". Po atakach terrorystycznych scena ta została zmieniona i nakręcona ponownie.

'Przyjaciele'"Przyjaciele". Matthew Perry wniósł do odcinka specjalnego "wyczuwalny niepokój"

Nikt nie spodziewał się, że serial zostanie określony mianem legendarnego. Przeczuwał to jednak reżyser James Burrows, który przed nagrywaniem zaprosił całą szóstkę do Las Vegas i oznajmił im, że to ostatnie chwile, gdy mogą cieszyć się anonimowością. Jak widać, przeczucie go nie myliło.

 

Każdy z odcinków serialu kręcono z udziałem publiczności. Nakręcenie jednego odcinka zajmował około pięciu godzin, a na widowni znajdowało się ponad 300 osób. Gdy trzeba było zrobić duble, widzowie mogli liczyć na poczęstunek - rozdawano wodę i pizzę. 

Wątek z ciężarną Phoebe, która rodzi swojemu bratu trojaczki, został wyreżyserowany przez samo życie. Twórcy programu wpadli na ten pomysł, gdy Lisa Kudrow zaszła w ciążę.

Więcej o: