San Marino w Polsce dostało najwyższe noty. Brzozowski wygrał w San Marino. Okazuje się, że Rafał i Senhit się znają

Podczas Eurowizji jury z Polski przekazało maksymalną liczbę punktów Senhit, reprezentantce San Marino. Co ciekawe, wokalistka nie tak dawno miała okazję gościć w naszym kraju i poznać Rafała Brzozowskiego.

Podczas głównego finału tegorocznej Eurowizji maksymalna liczba punktów od Polski powędrowała do reprezentantki San Marino, Senhit. Co ciekawe, ten kraj przekazał tyle samo, czyli 12 punktów Rafałowi Brzozowskiemu, podczas półfinału.

Senhit - AdrenalinaEurowizja 202. San Marino: Senhit & Flo Rida z piosenką ''Adrenalina''

Zobacz wideo Eurowizja 2021. Maffashion staje w obronie Rafała Brzozowskiego

Eurowizja 2021. Polska przyznała San Marino maksymalną liczbę punktów

W głównym finale Konkursu Piosenki Eurowizji prowadzący łączą się z sekretarzami państw, które wysłały swoich reprezentantów na konkurs. Wówczas sekretarze podają punkty, które jury przyznało poszczególnym wykonawcom. W tym roku w skład jury z Polski wchodzili: Cleo, Norbi, Anna Żaczek-Biderman, Michał Michalik i Piotr Winnicki, a punkty przekazała Ida Nowakowska. Ile punktów i do kogo powędrowało z Polski? Wyglądało to następująco: 10 pkt. - Islandia, 8 pkt. - Portugalia, Szwajcaria - 7 pkt., Izrael - 6 pkt., Włochy - 5 pkt., Malta - 4 pkt., Belgia - 3 pkt., Finlandia - 2 pkt., 1 pkt. - Rosja. Maksymalna liczba punktów, czyli 12, powędrowała do San Marino.

Warto wspomnieć, że Senhit gościła w kwietniu w Polsce i pojawiła się w "Jaka to melodia?". Wówczas miała okazję poznać naszego reprezentanta, Rafała Brzozowskiego, z którym pozowała do zdjęć. Co ciekawe, San Marino przyznało maksymalną liczbę punktów Brzozowskiemu podczas półfinału, w którym występował. Tym samym Brzozowski wygrał w San Marino, mimo to te punkty nie pomogły, by przejść do finału.

Senhit i Rafał BrzozowskiSenhit i Rafał Brzozowski screen/Youtube

Warto dodać, że według Polaków, którzy brali udział w głosowaniu SMS, San Marino nie dostało nawet jednego punktu. Publika najbardziej doceniła Ukrainę (12 punktów), Włochy (10 punktów) i Islandię (8 punktów). Podobał wam się występ Senhit, która zaprosiła amerykańskiego rapera Flo Ridę?

 

Jendrik SigwartEurowizja 2021. Niemcy pokazały środkowy palec w czasie występu. Nie bez powodu