Królowa Elżbieta II planuje wycofać się z Pałacu Buckingham już w tym miesiącu. Chce w spokoju opłakiwać męża

Królowa Elżbieta II może nawet w tym miesiącu pożegnać się z Pałacem Buckingham i udać się do ukochanej posiadłości w Balmoral, by tam w samotności przeżyć żałobę.

Królowa Elżbieta II ma w planach tymczasowe wycofanie się z życia publicznego. Chce spędzić czas w szkockiej posiadłości Balmoral, do której jeździła wraz z księciem Filipem na wakacje. To również miejsce, w którym razem spędzili swój miesiąc miodowy.

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

Przeczytaj także: Samotna królowa Elżbieta żegna księcia Filipa. To zdjęcie najbardziej poruszyło internautów na całym świecie. "Serce pęka"

Królowa Elżbieta II chce wyjechać do Szkocji

Królowa chce w ciszy i spokoju przeżyć żałobę po śmierci księcia Filipa w swojej letniej posiadłości. Teraz nie miała takiej możliwości. Już dziesięć dni po pogrzebie wróciła do pełnego wymiaru pracy, pojawiając się na wirtualnym spotkaniu z ambasadorkami Łotwy i Wybrzeża Kości Słoniowej.

Przeczytaj: Królowa Elżbieta już zakończyła żałobę po mężu? Porzuciła czerń! Na zdjęciu "z pracy" ma jasny strój i promienny uśmiech

Dopiero teraz będzie mogła pozwolić sobie na chwilę wytchnienia, a żałobę chce przeżywać w miejscu, w którym spędziła dużo czasu z ukochanym mężem. Według doniesień "New Idea", królowa zatrzyma się w siedmiopokojowym Craigowan Lodge, gdzie towarzyszyć jej będzie zespół królewskich pracowników oraz siostrzenica lady Sarah Chatto.

Książę Filip zmarł 9 kwietnia tego roku w wieku 99 lat, dwa miesiące przed swoimi setnymi urodzinami. Jego pogrzeb odbył się 17 kwietnia w zamku Windsor. Królowa Elżbieta zostawiła na trumnie męża odręcznie napisany list. 

Przeczytajcie więcej na ten temat: Królowa Elżbieta zostawiła na trumnie księcia Filipa odręcznie napisany list. Został z nim pochowany

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.