Samotna królowa Elżbieta żegna księcia Filipa. To zdjęcie najbardziej poruszyło internautów na całym świecie. "Serce pęka"

Podczas pogrzebu księcia Filipa powstało wiele poruszających zdjęć, jednak jedno wzbudziło największe poruszenie wśród ludzi. To fotografia, na której samotna monarchini oczekuje na trumnę męża, z którym była związana przez 73 lata.

Małżonek królowej Elżbiety II zmarł 9 kwietnia w wieku 99 lat. 17 kwietnia w sobotę w Zamku Windsor odbył się pogrzeb księcia Filipa. Ze względu na pandemię koronawirusa w nabożeństwie mogło uczestniczyć jedynie 30 osób, które zostały wybrane przez monarchinię.

Samotna królowa Elżbieta II na pogrzebie księcia Filipa. To zdjęcie poruszyło świat

Królowa Elżbieta II i książę Filip byli małżeństwem przez 73 lata. Dzień pogrzebu księcia Edynburga był szczególnie trudny dla monarchini, która ze względu na pełnioną przez całe życie funkcję nie mogła pozwolić sobie na okazanie emocji, które z pewnością tego dnia jej towarzyszyły.

W przeciwieństwie do pozostałych członków rodziny królewskiej królowa Elżbieta nie szła za trumną, a oczekiwała jej w świątyni. Właśnie tam powstało zdjęcie, które szybko poruszyło ludzi na całym świecie. Widzimy na nim samotną królową, która oczekuje na trumnę męża pośród pustych miejsc, które gdyby nie pandemia koronawirusa byłyby wypełnione po same brzegi.

królowa Elżbietakrólowa Elżbieta Jonathan Brady / AP / AP

Swoimi poruszeniem podzielił się na Twitterze Piers Morgan, o którym jakiś czas temu było głośno za sprawą jego kontrowersyjnych wypowiedzi na temat Meghan Markle po wywiadzie u Oprah Winfrey.

Czy był kiedykolwiek bardziej łamiący serce obraz Królowej? Okrutna separacja i samotność, których doświadczyło tak wielu podczas tej pandemii. Teraz znosi to najsłynniejsza kobieta świata, żegnając się z mężem, z którym była 73 lata. Po prostu druzgocące - napisał na Twitterze Piers Morgan.

W mediach społecznościowych zdjęcie zostało udostępnione kilka milionów razy. Zdecydowana większość internautów jest poruszona tym, co zobaczyła.

Najsmutniejsze zdjęcie. Moje serce pęka dla królowej.
Siedząca samotnie królowa, ze społecznym dystansem na pogrzebie męża będzie obrazem, który na długo zostanie w naszej pamięci... - pisali inni.
Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.