Joanna Sobieska zniknęła z mediów 25 lat temu. Była seksbombą PRL i żoną szwagra Magdy Gessler. Czym się później zajęła?

Joanna Sobieska na przełomie lat 60. i 70. była zaliczana do grona najbardziej atrakcyjnych i zdolnych aktorek. Gwiazda PRL zrezygnowała jednak z kariery w mediach. Czym się wówczas zajęła?

Joanna Sobieska była uznawana za telewizyjną gwiazdę PRL. W 1968 roku ukończyła PWST w Warszawie i już podczas studiów zadebiutowała na szklanym ekranie jako sanitariuszka w filmie wojennym "Buty". Widzowie mogą kojarzyć ją również z rolą lekarki Ireny w serialu "Czterej pancerni i pies". "Układ krążenia" czy "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy" to kolejne produkcje, które pełnią istotną funkcję w filmografii aktorki. Sobieska ostatni raz w mediach pojawiła się w 1991 roku i od ćwierć wieku żyje z dala od show-biznesu. Czym się zajęła, gdy porzuciła aktorstwo? Poświęciła cały swój czas rodzinie.

Gwiazda PRL zrezygnowała z kariery w mediach. Jaki ma związek z Magdą Gessler?

Joanna Sobieska była obsadzana w wielu spektaklach Teatru Telewizji, jednak zrezygnowała z dalszej kariery. Przygodę z aktorstwem zakończyła w 1991 roku. Po raz ostatni zagrała wówczas w filmie "Panny i wdowy". Od tego momentu zniknęła z ekranów telewizorów i w pełni zajęła się życiem rodzinnym. 

Joanna Sobieska w młodościJoanna Sobieska w młodości screen/ Youtube

Aktorka wychowała dwóch synów - Michała Chamca z pierwszego małżeństwa z Krzysztofem Chamcem (późniejszym mężem Laury Łącz) oraz Adama Szczęsnego, który jest owocem miłości gwiazdy PRL i popularnego restauratora, Adama Gesslera.

Z rozbudowanego drzewa genealogicznego rodziny Gesslerów wynika, że wspomniany Adam Szczęsny (syn Sobieskiej) jest przyrodnim bratem Mateusza Gesslera i tym samym bratankiem Piotra Gesslera - byłego męża Magdy Gessler i ojca Lary

Myślicie, że Joanna Sobieska spróbuje ponownie swoich sił w aktorstwie? Gwiazda PRL ma dzisiaj 75 lat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.