Książę Harry ledwo został dyrektorem, a już znalazł kolejną posadę. Będzie walczył z dezinformacją

Książę Harry szturmem zdobywa amerykański rynek pracy. W ciągu zaledwie 48 godzin ogłosił przyjęcie kolejnej posady. Będzie pracował w jednej z komisji Instytutu Aspen, którą finansuje miliarder.

Wygląda na to, że książę Harry w najbliższym czasie będzie miał pełne ręce roboty. Wnuk królowej Elżbiety niedawno został jednym z szefów w startupie BetterUp z Krzemowej Doliny, a teraz dołączył do komisji do spraw zaburzeń informacyjnych Instytutu Aspen. Czym będzie się zajmował?

Zobacz wideo Wpadki na królewskich ślubach Windsorów

instagram.com/anita_werner_official ; instagram.com/martakuligowskaWerner i Kuligowska na zdjęciach sprzed lat. Ależ się zmieniły

Książę Harry ma drugą pracę

Po głośnym wywiadzie z Oprah Winfrey książę Harry musi liczyć się z zainteresowaniem mediów, które śledzą praktycznie każdą jego decyzję. Jak donosi CNN Bussines, 36-latek dołączył teraz do komisji ds. zaburzeń informacyjnych Instytutu Aspen. Wraz z innymi pracownikami organizacji przeprowadzi sześciomiesięczne badanie stanu dezinformacji w mediach.

Doświadczenie dzisiejszego cyfrowego świata zalało nas lawiną dezinformacji, wpływając na nasze zdolności, zarówno jednostek, jak i społeczeństw, do jasnego myślenia i prawdziwego zrozumienia świata, w którym się znajdujemy. Jestem przekonany, że jest to kwestia humanitarna - cytuje oświadczenie Harry’ego CNN Business.

Książę Harry, który obecnie mieszka na obrzeżach Los Angeles wraz ze swoją ciężarną żoną Meghan Markle oraz ich synem Archiem, będzie w komisji tzw. liderem filantropijnym.

Komisja jest finansowana przez Craiga Newmarka - miliardera, który założył Craigslist, stronę z ogłoszeniami drobnymi. Poza księciem Harrym na liście komisarzy są inne znane nazwiska, m.in. były kongresman z Teksasu Will Hurd oraz Sue Gordon, która była zastępcą dyrektora wywiadu narodowego.

Książę Harry będzie dyrektorem w startupie

Posada w komisji Instytutu Aspen to już druga praca, o której książę Harry poinformował z ciągu zaledwie 48 godzin. W środę pisaliśmy, że zostanie dyrektorem generalnym firmy szkoleniowej BetterUp Inc., która zajmuje się m.in. zdrowiem psychicznym.

Królowa Elżbieta IIChciano dokonać zamachu na życie królowej Elżbiety! Bomba na terenie pałacu

Książę ma m.in. pomagać przy decyzjach strategicznych i akcjach charytatywnych, a także reprezentować firmę publicznie.