Nie żyje gwiazda "Plebanii". Aktorka zmarła w jednym z warszawskich szpitali

Aleksandra Koncewicz-Rulewska nie żyje. Aktorka miała 90 lat.

18 marca media obiegła smutna informacja. Nie żyje Aleksandra Koncewicz-Rulewska. Aktorka zagrała w takich serialach jak m.in. "Plebania", gdzie wcielała się w członkinię rady parafialnej, i "07 zgłoś się" - tu pojawiła się dwa razy: jako dyrektorka domu dziecka oraz jako lekarka w pociągu. Zamiast kariery na szklanym ekranie, wybrała teatr i to tu się realizowała.

Judyta Turan nie żyjeNietypowe pożegnanie aktorki Judyty Turan. "Ubierzcie się kolorowo"

Aleksandra Koncewicz-Rulewska nie żyje

O śmierci aktorki poinformował dziennikarz i krytyk teatralny Jan Bończa-Szabłowski. Nie wiadomo jednak, co było przyczyną.

Aleksandra Koncewicz zmarła 12 marca w jednym z warszawskich szpitali. Pogrzeb planowany jest 19 marca na Wólce Węglowej - czytamy w dzienniku "Rzeczpospolita".

Gwiazda działała w takich teatrach jak Rozmaitości czy Klasyczny (dziś Studio). W 1960 roku odmówiła Romanowi Polańskiemu, który chciał, żeby zagrała w jego filmie "Nóż w wodzie":

Polański poszukiwał aktorki wysportowanej, a ja wtedy dobrze pływałam i grałam w siatkówkę. Ale gdy miałam do wyboru: zagrać w filmie czy Klarysę w „Fircyku w zalotach”, a potem tytułową Ondynę w sztuce Jeana Giraudoux, nie było wątpliwości, że wybiorę teatr - wspominała w wywiadach.

Aleksandra Koncewicz-Rulewska zajmowała się także dubbingiem. Podkładała głos w m.in. "Smerfach" (Matka Natura), "Spider-Manie" (May Parker) oraz była narratorem w animowanym serialu "Witaj, Franklin". Dla znajomych, jak wspomina Barbara Horawianka, "była po prostu Basią, bo tak miała na drugie imię". Zakończyła karierę, by zajmować się mężem.

Renata Pałys, Ryszard KotysRenata Pałys przez 20 lat była serialową żoną Paździocha. Teraz czule wspomina Kotysa

Bliskim składamy kondolencje.

Więcej o: