Marzena Rogalska nigdy nie przyjaźniła się z Tomaszem Kammelem, ostrzegała go, że odejdzie. "A to, jak mnie pożegnał..."

Tomasz Kammel nie pożegnał Marzeny Rogalskiej, która przez wiele lat pracowała z nim w "Pytaniu na śniadanie". Teraz dziennikarka z klasą odniosła się do jego zachowania.

Marzena Rogalska 16 lutego ogłosiła w swoich mediach społecznościowych, że odchodzi z TVP po 12 latach pracy. Trzeba przyznać, że swoją decyzją zaskoczyła wielu widzów, tym bardziej że kilka dni wcześniej mogli zobaczyć ją w spocie reklamowym kanału TVP Kobieta (notabene już jej w nim nie ma, bo została wycięta). 

Marzena Rogalska, TVP KobietaSpot TVP Kobieta bez Marzeny Rogalskiej. Prezenterka została wycięta!

W instagramowym wpisie dziennikarka przyznała, że decyzję o odejściu podjęła 10 lutego, czyli w dniu, w którym strajkowały wszystkie niezależne media, wyświetlając czarne plansze z napisem "Media bez wyboru". Teraz w wywiadzie dla Onet Kobieta Marzena Rogalska wróciła wspomnieniami do tego dnia i zdradziła, jak wówczas się czuła. 

Środa 10 lutego była dla mnie przełomem. W moim przypadku doszło do paradoksu, bo jednocześnie strajkowałam i pracowałam. O strajku mediów dowiedziałam się rano, jadąc na mój dyżur w “Pytaniu na śniadanie”. To był dla mnie bardzo trudny dzień, moje radio, w którym pracuję, strajkowało, a telewizja, w której pracowałam, nadawała, jakby nic się nie stało. (...) Prawda jest jednak taka, że przez cały dzień nie mogłam sobie poradzić z emocjami - opowiadała. 

Dziennikarka przyznała jednocześnie, że mimo iż nie podjęła wówczas jeszcze ostatecznej decyzji o odejściu z TVP, powiedziała Kammelowi, że być może już więcej nie będą razem współpracować. 

Podczas “PnŚ” trzykrotnie powiedziałam do Tomka Kammela "być może to jest ostatni program, który prowadzimy razem" - wspomina.

'To był rok!'. Tomasz Kammel zastąpi Marzenę Rogalską"To był rok!". Tomasz Kammel zastąpi Marzenę Rogalską. Został nowym prowadzącym

Marzena Rogalska o niegrzecznym zachowaniu Tomasza Kammela 

Rogalska opowiedziała też o znajomości z Tomaszem Kammelem. Otwarcie przyznała, że dobrze jej się pracowało z prezenterem, ale nie nazwałaby go przyjacielem. 

Rzeczywiście byliśmy zgranym duetem, ale w pracy. Kilka tygodni temu podczas programu, w przerwie reklamowej Tomek powiedział do mnie "jedyną rzeczą, której naprawdę ci zazdroszczę, to przyjaciele”. Nie spotykaliśmy się prywatnie – Tomek nie był u mnie w domu, nie zna mojego partnera, moich przyjaciół, nie uczestniczył w prywatnych imprezach, na przykład urodzinowych - przyznała. 

Prezenterka odniosła się do sytuacji, którą wielu widzów uznało za niegrzeczną. Tuż po odejściu Rogalskiej Tomasz Kammel nie pożegnał koleżanki z branży, u boku której pracował przecież kilka lat. Nie zrobił tego ani na antenie "Pytania na śniadanie", ani w mediach społecznościowych. 

Rogalska, Kammel"Pytanie na śniadanie" już zastąpiło Rogalską. Kammel nawet jej nie pożegnał

Z Tomkiem łączyły mnie relacje zawodowe i zawsze wiedziałam, że nie chcę tego zmieniać, a to, jak mnie pożegnał, czy nie pożegnał pozostawię bez komentarza - ucięła.

Trzeba przyznać, że dziennikarka ma klasę. Wielu jej kolegów z branży w takiej sytuacji pozwoliłoby sobie na o wiele bardziej dosadny komentarz.  

Więcej o: