TVP chce zbudować własne muzeum telewizyjno-filmowe! Na budynku będą "elementy ozdobnej perforowanej blachy"

Telewizja Polska postanowiła nie tylko rozszerzyć swoją ofertę programową o kanał dla kobiet, ale także wybudować... własne muzem. Budynek powstanie przy ulicy Woronicza 17.

Telewizja Polska przygotowuje się do realizacji kolejnego projektu. Tym razem chce wybudować muzeum telewizyjno-filmowe, które ma mieścić się na terenie siedziby TVP przy ul. Woronicza 17 w Warszawie. Jak informują Wirtualne Media, publiczny nadawca szuka obecnie podmiotu, który postawi muzealny pawilon. Budynek ma powstać w miejscu placu parkingowego.

TVP planuje wybudować własne muzeum telewizyjno-filmowe

Pierwsze wystawy w muzeum planowane są nawet już na przyszły rok. Firma, która podejmie się realizacji projektu, będzie musiała go ukończyć w ciągu 12 miesięcy. Muzealny pawilon ma powstać z okazji siedemdziesięciolecia Telewizji Polskiej.

W przetargu mogą brać podmioty, które w ciągu ostatnich pięciu lat wybudowały przynajmniej dwa pawilony kontenerowe lub modułowe za minimum 400 tys. zł brutto. Wadium wynosi 10 tys. zł. Oferty będzie można składać do 29 marca. Jedynym kryterium ich oceny będzie cena brutto. TVP nie określiła, ile maksymalnie planuje zapłacić wykonawcy, ujawni tę informację wraz z otwarciem dokumentów z ofertami – czytamy na łamach Wirtualnych Mediów.

Jest zwiastun nowego kanału TVP Kobieta. 'Czyli jak być perfekcyjną kurą domową i niewolnicą męża'Jest zwiastun nowego kanału TVP Kobieta. "Czyli jak być perfekcyjną kurą domową i niewolnicą męża"

Zobacz wideo Marcelina Zawadzka o zwolnieniach w "Pytaniu na Śniadanie"

Portal podaje, że budynek ma składać się z 14 modułów kontenerowych o wymiarach ok. 3 x 6 metrów. Telewizja Polska zapowiedziała, że na elewacji południowej zostaną zainstalowane "miejsca montażu (estetyczne ramy) ozdobnych paneli z plakatami/banerami" oaz "elementy ozdobnej perforowanej blachy, prostopadłe do elewacji".

Warto przypomnieć, że w połowie stycznia ogłoszono, że przy siedzibie TVP powstanie również hala zdjęciowa. Koszt jej budowy oscyluje w granicach 176 mln złotych.

Marzena RogalskaMarzena Rogalska udzieliła wywiadu Beacie Sadowskiej. Polały się łzy

Czekacie na otwarcie telewizyjno-filmowego muzeum TVP?