Aleksandra Kwaśniewska świętuje 40. urodziny. Wystąpiła na Balu Debiutantek i w "Tańcu z gwiazdami". O jej ślubie mówili wszyscy

Aleksandra Kwaśniewska zaistniała w mediach w 1995 roku jako córka prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Ta 14-letnia dziewczynka nagle znalazła się w środku "wielkiego świata" i błysków fleszy. Dziś kończy 40 lat. Zobaczcie, jak przez ten czas radziła sobie z presją i popularnością.

Aleksandra Kwaśniewska dojrzewała na świeczniku. W 1995 roku, kiedy miała zaledwie 14 lat, jej świat wywrócił się do góry nogami. Wszystko za sprawą wyborów prezydenckich, które wówczas wygrał jej ojciec - Aleksander Kwaśniewski. To właśnie wtedy ze zwykłej nastolatki stała się osobą publiczną. Dziś jest szczęśliwą żoną i świętuje 40. urodziny. Zobaczcie, jak Ola zmieniała się przez 26 lat. 

Aleksandra Kwaśniewska skończyła 40 lat. Przypominamy najważniejsze zwroty akcji jej życia

Pod koniec 1996 roku Ola i urzędujący wówczas prezydent Aleksander Kwaśniewski wzięli udział w sesji zdjęciowej w pałacu prezydenckim. To wtedy media zaczęły się interesować nastolatką.

Ola Kwaśniewska i Aleksander KwaśniewskiOla Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski EastNews

Jeszcze w czasach liceum Ola była fanką czaszek, glanów i za dużych ubrań. To się jednak zmieniło wraz z zakończeniem nauki w szkole średniej. Wtedy pokochała styl "na sekretarkę" i zaczęła nosić eleganckie pantofle, koszule i apaszki.

W 2001 roku Kwaśniewska wzięła udział w Balu Debiutantek w Paryżu. Snobistyczna impreza dla panien z dobrych domów, podczas której panny zostają wprowadzone na salony, odbiła się szerokim echem w mediach. Za jej stylizację odpowiedzialna była Ewa Minge.

Aleksandra Kwaśniewska, bal debiutantekAleksandra Kwaśniewska, bal debiutantek East News

Niedługo później Ola skończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim i... wzięła udział w "Tańcu z gwiazdami", gdzie razem z Rafałem Maserakiem wytańczyła drugie miejsce. 

Ola Kwaśniewska i Rafał MaserakOla Kwaśniewska i Rafał Maserak EastNews

Ola Kwaśniewska i Rafał MaserakOla Kwaśniewska i Rafał Maserak East News

Praca w telewizji przypadła Oli do gustu. Tuż po zakończeniu przygody z "Tańcem z gwiazdami" Kwaśniewska poprowadziła program "Kulisy Tańca z gwiazdami" i była reporterką programu śniadaniowego "Dzień dobry TVN". 

Maria Wałęsa i Aleksandra KwaśniewskaMaria Wałęsa i Aleksandra Kwaśniewska EastNews

Aleksandra Kwaśniewska nadwyrężyła zaufanie pracodawców, kiedy swój czas antenowy w "Dzień Dobry TVN" poświęciła na tłumaczenie krążących o jej ojcu plotek. Głośno mówiono wówczas o rzekomej chorobie alkoholowej prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Ola wówczas tłumaczyła ze łzami w oczach "delikatny bełkot" taty tajemniczą "chorobą tropikalną jelit".

W lipcu, kiedy mój tatuś wrócił z Filipin, trafił do szpitala z bardzo poważnym schorzeniem jelit i prawie pożegnał się z tym światem. Chciałabym, żeby wiedzieli państwo, że od tamtej pory jest na bardzo ścisłej diecie i jedyne, co mu nie szkodzi to owsianka, i żeby państwo wiedzieli, że w tym stanie zdrowia, gdyby był alkoholikiem, to już by nie żył. Nie mogę po prostu patrzeć na to, jak publicznie upokarzana jest osoba, którą kocham nad życie" - mówiła wówczas.

Kasia Cichopek, Marcin Hakiel, Ola KwaśniewskaKasia Cichopek, Marcin Hakiel, Ola Kwaśniewska East News

Kolejnym wartym odnotowania wydarzeniem w życiu czterdziestoletniej dziś Oli Kwaśniewskiej był z pewnością jej ślub z muzykiem Kubą Badachem. Ich przysięgi tłum gapiów wyczekiwał przed kościołem. Ola miała na sobie suknię ślubną projektu Sabriny Pilewicz, a Kuba Badach smoking projektu Tomasza Ossolińskiego.

Ola Kwaśniewska i Kuba Badach, ślubOla Kwaśniewska i Kuba Badach, ślub East News

Ich ślub był z pewnością jednym z najważniejszych wydarzeń 2012 roku. 

Agnieszka Hyży i Ola Kwaśniewska, pokaz modyAgnieszka Hyży i Ola Kwaśniewska, pokaz mody East NEws

W międzyczasie Ola próbowała swoich sił jako celebrytka. Nierzadko mogliśmy ją zobaczyć podczas pokazów mody czy innych medialnych imprez, jak np. otwarcie portalu o tematyce kobiecej.

Agata Młynarska, Aleksandra KwaśniewskaAgata Młynarska, Aleksandra Kwaśniewska East News

Aleksandra Kwaśniewska na salonach widywana była zawsze w doborowym towarzystwie. 

Pokaz marki Joanny Przetakiewicz La ManiaPokaz marki Joanny Przetakiewicz La Mania East News

Po ślubie aktywność medialna Oli zaczęła spadać. Sporadycznie można było ją spotkać na meczach reprezentacji Polski w piłce nożnej. 

Aleksandra Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski, Lech WałęsaAleksandra Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa East News

Coraz rzadziej Ola pojawiała się na pokazach mody i ściankach. 

Natalia Kukulska, Aleksandra Kwaśniewska, Pokaz handlowy marki CarriniiNatalia Kukulska, Aleksandra Kwaśniewska, Pokaz handlowy marki Carrinii East News

Ostatni raz na imprezie Ola i jej mąż zostali przyłapani w 2019 roku, kiedy Tomasz Ossoliński otwierał swoje atelier. 

Aleksandra Kwaśniewska, Kuba BadachAleksandra Kwaśniewska, Kuba Badach East News

Dziś o tym, co słychać w świecie Aleksandry Kwaśniewskiej, dowiadujemy się jedynie z jej profilu na Instagramie. Mimo że córka byłego prezydenta Polski nie jest specjalnie wylewna w mediach społecznościowych, zdarza jej się wdać w dyskusję z fanami.

CZYTAJ TEŻ: Ola Kwaśniewska dopytywana o ciążę i potomstwo: Latka lecą! Nie wytrzymała: Wiem, że nie mam dzieci

Czego jej życzycie z okazji urodzin?