Syn Anny German stroni od mediów i sławy. Nie chce, by łączono go z matką: To dla mnie zbyt osobiste. Wiemy, co dziś robi

Anna German nazywana była Białym Aniołem Polskiej Piosenki. Popularna wokalistka wylansowała takie przeboje jak "Człowieczy los" czy "Tańczące Eurydyki". Po urodzeniu syna wokalistka zawiesiła na rok swoją karierę artystyczną. Dziś Zbigniew nie chce być kojarzony ze sławną matką.

Anna German to legenda polskiej estrady. Piosenkarka zdobyła ogromną popularność nie tylko w Polsce, ale również za granicami kraju. W 1975 roku urodziła syna Zbigniewa - owoc związku wokalistki ze Zbigniewem Tucholskim. Z powodu macierzyństwa German na rok zawiesiła działalność artystyczną. Syn artystki nie poszedł jednak w ślady sławnej matki i związał swoje życie z inną dziedziną. Czym dziś się zajmuje?

Kasia StankiewiczKasia Stankiewicz pokazała zdjęcia z początków kariery. Jest nie do poznania

Syn Anny German stroni od mediów i sławy. Nie poszedł w ślady matki

Syn Anny German unikał rozgłosu i poświęcił się karierze naukowej. Studiował na kilku kierunkach, między innymi na historii techniki i bibliotekoznawstwie. Pracował także w Katedrze Transportu Szynowego Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach. Pełnił także funkcję szefa Polskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Wąskotorowych oraz współpracował z Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Ostatnio sprawdził się także jako rzeczoznawca w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Zobacz wideo "Osiecka". Serial TVP o legendzie polskiej piosenki [ZWIASTUN]

Zbigniew stara się odciąć od przeszłości matki. Kiedy nakręcono serial "Anna German", historyk przedstawił swoje stanowisko w rozmowie z tygodnikiem "Angora":

To dla mnie zbyt osobiste. Nie chcę, aby łączono mnie z Anną German. Ja to ja i nie potrzebuję żadnego rozgłosu. Może to i dziwne, ale nie chcę, aby o mnie mówiono, pisano, kojarzono z karierą mamy.

Mężczyzna mieszka z ojcem w mieszkaniu na warszawskim Żoliborzu i wygląda na to, że nie chce wracać do przeszłości i pragnie, by jego nazwisko jak najrzadziej pojawiało się w kontekście sławnej matki.

Anna GermanKosmonauci nazwali jej imieniem asteroidę, w jej życiu nie brakowało dramatów. Podczas koncertu poczuła ogromny ból

Anna German ma na swoim koncie takie przeboje jak "Człowieczy los" czy "Tańczące Eurydyki". Jej muzyka cieszyła się ogromną popularnością we Włoszech i ZSRR. Śpiewała w siedmiu językach i dwukrotnie została uznana za najpopularniejszą polską piosenkarkę wśród Polonii amerykańskiej. German zmarła 25 sierpnia 1982 roku na mięsaka kości. Została pochowana na cmentarzu ewangelicko-reformowanym w Warszawie.